Cena Sony Xperia 1 III

Polska cena Sony Xperia 1 III – jest drogo, ale jest… etui ochronne za złotówkę

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Wiemy już jak jest cena Sony Xperia 1 III, czyli flagowca zaprezentowanego przez Japończyków dobrych kilka miesięcy temu. Wcześniej poznaliśmy ceny w Europie i USA więc można było spodziewać się, że będzie trzeba sporo zapłacić. To akurat nie dziwi, choć może dziwić podejście Sony do przedsprzedaży sprzętu. W Polsce dostaniemy bowiem etui ochronne za złotówkę.

Cena Sony Xperia 1 III i gratis w przedsprzedaży

Sony Xperia 1 III cena przedsprzedaż etui

Obecnie Sony Xperia 1 III dostępne jest w Sony Center oraz w Media Expert, ale zapewne niedługo sprzęt trafi też do innych sklepów. Przedsprzedaż ma wystartować dzisiaj (18 sierpnia) i potrwać do 1 września. Cena Sony Xperia 1 III została ustalona na 5799 złotych, czyli mówimy o najdroższym flagowcu od producenta, jaki pojawił się w naszym kraju. Zazwyczaj Sony dawało przy okazji przedpremierowej sprzedaży interesujące produkty jako zachętę do kupna. Sony Xperia 10 III można było kupić razem ze słuchawkami Sony WH-CH710N (cena około 450 złotych), a mówimy tutaj o sprzęcie z niższej półki cenowej.

Tymczasem nowa Xperia 1 III w przedsprzedaży będzie oferowała etui ochronne na smartfona. Jego ceny nie znamy, ponieważ w Polsce dostępne nie jest, ale za granicą kosztuje około 150-200 złotych. Oczywiście nie ma żadnego powodu, by producent dawał cokolwiek w przedsprzedaży gratis dla klientów, ale widać, że podejście Sony trochę się zmieniło. Co ciekawe, etui ochronne dostępne jest tylko w Sony Center, a w Media Expert już nie.

Zobacz też: Boston Dynamics zaskakuje po raz kolejny.

Niewykluczone, że Sony zdecyduje się jeszcze na zmianę i coś „dorzuci” do przedsprzedaży nowego flagowca. Przypomnijmy, że ten oferuje wyświetlacz OLED HDR o przekątnej w 6,5″ (rozdzielczość 4K, odświeżanie 120 Hz, Corning Gorilla Glass Victus). Pod maską czeka procesor Qualcomm Snapdragon 888, a do tego dochodzi aż 12 GB RAM. Na dane przeznaczono 256 GB, a pojemność akumulatora wynosi 4500 mAh. Jest też szybkie ładowanie (50% w 30 minut) i bezprzewodowe, a do tego obsługa standardu 5G.

Źródło: Sony Center

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy