Xperia 1 III 5 III zaprezentowane

Xperia 1 III i Xperia 5 III zaprezentowane – specyfikacje robią wrażenie

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Newsy

Smartfony Xperia 1 III oraz Xperia 5 III zostały zaprezentowane przez Sony. Urządzenia mogą pochwalić się m.in. ekranami OLED o wysokiej częstotliwości odświeżania, obsługą 5G oraz wieloma rozwiązaniami, które przypadną do gustu fotografom. Dostawy obu modeli rozpoczną się wczesnym latem

Xperia 1 III oraz Xperia 5 III zaprezentowane – co oferują?

Sony wyposażyło Xperię 1 III w 6,5″ wyświetlacz OLED HDR o rozdzielczości 4K i odświeżaniu 120 Hz. Wyświetlacz jest pokryty szkłem Corning Gorilla Glass Victus. Procesor zastosowany w tym modelu to Qualcomm Snapdragon 888. Pojemność akumulatora wynosi 4500 mAh, a ładowanie do 50% jest możliwe w ciągu 30 minut. Telefon obsługuje również ładowanie bezprzewodowe.

Xperia 5 III charakteryzuje się ekranem o przekątnej 6,1″ i rozdzielczości FullHD+. To panel OLED HDR z odświeżaniem 120 Hz. Wyświetlacz jak i tył obudowy mają ochronę w postaci szkła Corning Gorilla Glass 6. Za wydajną pracę smartfona odpowiada procesor Qualcomm Snapdragon 888. Bateria ma pojemność 4500 mAh i naładujemy ją do 50% w ciągu pół godziny.

Oba smartfony obsługują 5G oraz posiadają liczne rozwiązania dla fotografów. Chodzi m.in. o teleobiektywy o zmiennej ogniskowej połączone z matrycą Dual Pixel. Nie zabrakło również funkcji śledzenia obiektów (Xperia 5 III) oraz śledzenia w czasie rzeczywistym (Xperia 1 III), jest też autofokus obliczający parametry AE/AF 60 razy na sekundę. Cel tych elementów specyfikacji to umożliwienie wykonywania zdjęć seryjnych w słabym oświetleniu z maksymalną redukcją szumów, a także dobre ustawianie ostrości na obiekty, których ruch jest nieprzewidywalny. Aparaty w nowych Xperiach wykorzystują optykę Zeiss. Mają cztery dostępne ogniskowe: 16 mm, 24 mm, 70 mm i 105 mm.

Xperia 1 III będzie dostępna w kolorze czarnym oraz fioletowym. Xperia 5 III to smartfon, który pojawi się w wersji czarnej oraz zielonej. Oba smartfony będą pracowały pod kontrolą Androida 11. Zarówno Xperia 1 III, jak i Xperia 5 III posiadają rozwiązania dedykowane graczom. Chodzi m.in. zapobieganie przegrzewaniu baterii, możliwość nagrywania rozgrywki w 120 kl./s. Smartfony mają też głośniki stereo oraz obsługują dźwięk zoptymalizowany we współpracy z Sony Music Entertainment.

źródło: Sony

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy