Tablety i Chromebooki zaliczają spadek

Nowy tablet od… HTC? Specyfikacja zapowiada się wyjątkowo specyficznie

2 minuty czytania
Komentarze

Świat HTC to aktualnie w głównej mierze wirtualna rzeczywistość. W tej sferze producent naprawdę się odnalazł i świadomie przekazuje swoją markę w kontekście smartfonów firmom trzecim. Podobnie może być w kolejnym przypadku, choć tym razem nie mówimy o telefonie komórkowym, a tablecie. Ostatnie wyniki z tego rynku potwierdzają, że potrzeba na duże ekrany istnieje i stale rośnie, więc czemu miałby nie pojawić się tablet z logiem HTC? Taki też właśnie pojawił się w Sieci. Na razie jeszcze nieoficjalnie, ale już możemy dowiedzieć się, co tak naprawdę jest w drodze.

Nowy tablet od HTC to dużo pamięci operacyjnej i stary, niezbyt wydajny procesor

nowy tablet htc wyglad specyfikacja design 2

Nietypowo zacznijmy od wyglądu, który jest dosyć prosty, ale na pewno może się podobać. Stosunkowo duże ramki i wyglądające na grube krawędzie zapowiadają, że nie będzie to żaden topowy model. Niemniej pojawiają się cztery głośniki, a nawet gniazdo słuchawkowe. Wystający, podwójny aparat również nie jest czymś oczywistym w tabletach, choć oczywiście nie mają one ogromnego znaczenia. Powyższe grafiki pochodzą z jednego z chińskich sklepów, ale to niejedyne źródło danych o nadchodzącym tablecie HTC. Drugim okazuje się samo Google.

Otóż HTC A100, bo tak brzmi nazwa kodowa tytułowego sprzętu, pojawił się także w Google Play Console. Tweet zdradza także część specyfikacji, więc przyjrzyjmy się jej dokładniej. Przede wszystkim 8 GB RAM to sporo, jak na tablet. Szczególnie jeśli mówimy o urządzeniu z układem Spreadtrum T618 od Unisoc. To 8-rdzeniowa jednostka z trzeciego kwartału 2019 roku, która została wykonana w 12 nm procesie technologicznym. Reasumując, nie należy spodziewać się demona szybkości. Obraz ma być pokazywany na 10,1-calowym wyświetlaczu FullHD, a za zasilanie ma odpowiadać ogniwo o pojemności 7000 mAh.

Zobacz też: NVIDIA może już zapomnieć o ARM, ale to nie Chiny stanęły na drodze.

Dzisiaj ciężko ocenić, kiedy nowy tablet HTC zostanie oficjalnie przedstawiony. Nie wiemy też, czy za produkcję A100 odpowiada firma trzecia, czy też faktycznie Tajwańczycy postanowili stworzyć taki sprzęt. Niemniej dajcie znać, co sądzicie o takim pomyśle na tablet?

Źródło: XDA Developers

Motyw