iPad 2022

Rynek tabletów wciąż rośnie — lider bez zmian, ale widać zamieszanie

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

Pandemia pokazała nam, że w domu wygodnie korzysta się z tabletów, gdy nie musimy cały czas siedzieć przed komputerem lub laptopem. Producenci zauważyli ten trend i postanowili bardziej zaangażować się w ten sektor. Kolejne kwartały pokazały, że faktycznie warto inwestować. Podsumowanie drugiego kwartału 2021 roku wyraźnie wskazuje, kto poradził sobie najlepiej, a kto powinien zmienić swoje podejście. Mimo że na samej górze wciąż są te same firmy, to dalej dystans pomiędzy kolejnymi powoli się zmniejsza.

Apple wciąż liderem rynku tabletów, choć konkurencja wyraźnie przyspieszyła

rynek tabletow q2 2021 apple samsung lenovo amazon huawei

Apple od lat pozostaje liderem rynku tabletów. Miniony kwartał również należy do Amerykanów, choć trzeba zauważyć, że ich ogólny udział spada. Mimo że sprzedaż rośnie to jednak nie tak szybko jak całego rynku. Na tym korzystają inne firmy i tu wyróżnia się Lenovo, które szturmem wbiło się na podium, co może być wynikiem relatywnie dobrze ocenianych Tab P11 i Tab P11 Pro. Oczywiście Samsung umacnia się na drugim miejscu, a wręcz zbliża do Apple. Jedynie Huawei zaliczył wyraźny spadek, ale w głównej mierze wynika on z osobnego rozpatrywania produktów Honor i Huawei.

Zobacz też: Rekordowa grzywna dla Amazona — Unia Europejska dopatrzyła się naruszeń RODO.

Gdzie należy upatrywać zwolnienia wzrostów Apple? Przede wszystkim w polityce cenowej. Lenovo i Samsung oferują znacznie tańsze tablety, które cieszą się dużą popularnością. W tym sektorze Amerykanie nie mają nic do zaoferowania, więc muszą być ewidentnym liderem wyżej notowanych modeli, aby utrzymać się na swojej pozycji. Czy to się uda? Może wcześniej opadnie szał na tablety? Dajcie znać w komentarzach, jak Wy oceniacie powyższe wyniki?

Źródło: Phone Arena, IDC

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy