Water Resistance Tester

Aplikacja do testowania wodoodporności – nie potrzeba tu nawet… wody

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Aplikacje, które teoretycznie nie powinny działać, a mimo to istnieją, nie są niczym dziwnym w Sklepie Play. Zwykle także łączy ich jedna wspólna cecha: nie działają. Na przykład, ta mała aplikacja twierdzi, że może sprawdzić, czy uszczelki w wodoszczelnym smartfonie wciąż spełniają swoją funkcję. Water Resistance Tester jest do pobrania za darmo w Sklepie Play.

Water Resistance Tester

Aplikacja podobno wykorzystuje dane z czujnika ciśnienia barometrycznego, który jest teraz wbudowany w większości telefonów z najwyższej półki. Dzięki temu producent może sprawdzić z różnym stopniem dokładności, czy uszczelki ochronne wciąż funkcjonują prawidłowo. Test prosi użytkownika, aby zostawić telefon w spokoju na chwilę, a następnie mocno nacisną na dwóch punktach ekranu. Dzięki pomiarowi różnic ciśnienia program ma przeprowadzić diagnostykę uszczelek.

Zobacz też: Huami zapowiada konferencje o dość wymownym tytule – skromności zarzucić firmie nie można

Sam opis działania brzmi dość sensownie, a i oceny użytkowników są imponujące. Użytkownicy zwracają uwagę, że w przypadku wyjęcia tacki SIM wynik testu jest negatywny, nawet jeśli przed chwilą został on zaliczony. Co więcej, osoby po wymianie ekranu również dostają negatywny wynik testu wodoszczelności. Jak więc widać zbita szybka to znacznie większy problem, niż mogłoby się wydawać, a wizyta w serwisie wciąż pozostawia stały ślad. Mimo to sam autor programu zaleca, żeby traktować go z pewnym sceptycyzmem. Sam niestety nie miałem możliwości przetestowania aplikacji — niestety, nie mam żadnego smartfona z wbudowanym czujnikiem ciśnienia, o czym poinformowała mnie sama aplikacja. Jeśli chcielibyście ją przetestować, to znajdziecie ją w Sklepie Play.

Źródło: AndroidPolice

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy