ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Mozilla wstrzymuje darowizny kryptowalut

Firefox pozbywa się kolejnej funkcjonalności – czy to krok w dobrą stronę?

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Mniej więcej rok temu Mozilla wydała całkowicie przepisaną wersję Firefoksa dla Androida, która zawierała znacznie szybsze renderowanie i bardziej przemyślany interfejs. Firma regularnie aktualizuje tę nową przeglądarkę i jako taka właśnie zaczęła wprowadzać Firefoksa 90 do Sklepu Play. Zawiera kilka małych, wyważonych zmian, ale głównie chodzi o to, aby doświadczenie użytkowania było bardziej stabilne. Niestety, przy okazji tracimy także część funkcjonalności.

Firefox bez FTP

Firefox bez FTP

Po dużych zmianach w wersji 89 w ramach pełnego przeprojektowania aplikacji to wydanie zawiera mniej nowości. Opcja ustawień konta jest mniej widoczna, za to ta odpowiedzialna za przełączenie Firefoxa jako domyślnej przeglądarki stała się bardziej wyeksponowana. Dodatkowo Mozilla poprawia opcję zarządzania i zapamiętywania kart kredytowych w ramach konta Firefox. To są jednak szczegóły i dopieszczanie tego, co już było.

Zobacz też: Pancerny telefon, który wygląda jak pierwsza komórka – oto prawdziwa cegła!

Największą zmianą jest tutaj pozbycie się FTP. Połączenia tego typu są całkowicie martwe w Firefoksie 90. Mozilla już wyłączyła obsługę protokołu przesyłania plików w Firefoksie 88, ale do tej pory możliwe było ponowne włączenie go za pomocą flag. To już nie jest opcja, ponieważ podstawowy kod został całkowicie usunięty w stabilnej wersji Firefoksa 90 dla komputerów stacjonarnych. W ten sposób osoby, które chcą korzystać z tej opcji, muszą sięgnąć po dedykowany program, albo inną przeglądarkę. Warto dodać, że Firefox w wersji 90 wciąż nie jest dostępny w Sklepie Play. Powinien jednak pojawić się w nim już wkrótce.

Źródło: AndroidPolice

Sprawdź najnowsze wpisy