Windows 11 Lumia 950 XL

Lumia 950 XL pozwala uruchomić Windows 11 – jak się chce, to można

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Okazuje się, że Lumia 950 XL pozwala na to, by uruchomić Windows 11. I nie mówimy tutaj o wykorzystaniu zdalnego pulpitu, co już można było zobaczyć w sieci, ale o natywnym odpaleniu systemu. To oczywiście ciekawostka i samo korzystanie z tego typu rozwiązania może być drogą przez mękę, ale patrzy się na to z ciekawością.

Lumia 950 XL pozwala uruchomić Windows 11

W zeszłym tygodniu Microsoft oficjalnie zaprezentował nową wersję swojego systemu, czyli Windows 11. Poznaliśmy także jego wymagania sprzętowe i zapewne wiele osób zaczęło się zastanawiać, czy ich komputery poradzą sobie z systemem. Jak widać, poradzi z nim sobie nawet kilkuletni smartfon, choć to oczywiście spore uproszczenie. Preview Windows 11 zostało już udostępnione, ale Microsoft nie ograniczył się tylko do wersji x64, ale także tej ARM. Ta pozwala na instalowanie nowego systemu na przeróżnego rodzaju sprzętach, a w tym na leciwej już Lumii 950 XL.

Lumia 950 XL pojawiła się na rynku przed kilkoma laty, a na jej pokładzie znalazł się procesor Qualcomm Snapdragon 810. Do tego dochodziły 3 GB RAM, a 32 GB wbudowanej pamięci wtedy zdawały się być wystarczające. I jak widać na załączonym filmie, taka specyfikacja pozwoliła na to, by uruchomić Windows 11 na smartfonie Lumia 950 XL. Dokonał tego Gustave Monce, który udostępnił na YouTube film z działaniem nowego systemu. Oczywiście nie ma co oczekiwać, że Windows 11 na smartfonie będzie potrafił wszystko to, co na komputerach, ale i tak potrafi całkiem sporo.

Zobacz też: Samsung z 5-letnim wsparciem dla wybranych modeli z serii Galaxy.

Obracanie ekranu nie działa poprawnie, a i samo uruchamianie niektórych funkcji działa dość wolno. Jednak działa, a to już spory sukces. Wcześniej mogliśmy zobaczyć także, jak działa Windows 10 ARM na Lumii, a zapewne w niedalekiej przyszłości podobnych filmów pojawi się w sieci więcej.

Źródło: AndroidAuthority / Twitter

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy