wymagania sprzętowe Windows 11

Wymagania Windows 11 – czego potrzeba do uruchomienia nowego systemu

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Jakie wymagania będzie miał Windows 11, by móc go zainstalować na komputerze? Zaskoczeniem nie będzie informacja, że większe, niż obecnie ma Windows 10. Microsoft przebudował nową wersję systemu i wprowadził w niej sporo zmian, choć tak naprawdę dzisiejsza prezentacja była tylko czystą „pokazówką”. Na pierwsze konkrety i działanie systemu nie trzeba będzie jednak długo czekać, bo ten zaraz ma trafić do programu Windows Insider.

Wymagania sprzętowe Windows 11

wymagania sprzętowe Windows 11

Pierwszy Insider Preview build dla Windows 11 ma zostać udostępniony w programie w przyszłym tygodniu. Wprawdzie Windows 11 już „hula” po sieci, to jednak część z użytkowników zapewne poczeka na oryginalne pliki od Microsoftu. Kiedy ma pojawić się wersja Windows 11 dla wszystkich? Tego dokładnie nie powiedziano, ale najprawdopodobniej stanie się to jesienią tego roku lub wczesną zimą. Osoby, które mają Windows 10, będą mogły liczyć na darmową aktualizację, ale nie wiadomo, co z posiadaczami poprzednich systemów producenta. A co z wymaganiami sprzętowymi?

Microsoft podał je na swojej stronie i wyglądają one następująco. Procesor musi mieć przynajmniej 1 GHz (lub więcej) oraz dwa rdzenie i być kompatybilny z 64-bitową architekturą. Jeżeli chodzi o pamięć RAM, to tutaj trzeba mieć 4 GB na pokładzie. Będziemy potrzebować także minimum 64 GB przestrzeni na dysku, a karta graficzna powinna być kompatybilna z DirectX 12. Wyświetlacz musi mieć przekątną powyżej 9 cali oraz rozdzielczość HD (720p). Kolejnym wymogiem jest to, by komputer miał UEFI  z obsługą Secure Boot oraz zawierał moduł ochrony Trusted Platform Module (2.0). Dodatkowym wymogiem jest też to, by był stały dostęp do Internetu.

Zobacz też: Dlaczego warto zainteresować się Huawei FreeBuds 4?

Microsoft na swojej stronie udostępnił także aplikację, która pozwoli sprawdzić, czy nasz sprzęt będzie kompatybilny z nowym systemem. Jeżeli chcecie wiedzieć, co nowego przynosi Windows 11, to zapraszam do osobnego wpisu na temat systemu.

Źródło: Microsoft

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy