Samsung 5-letnie wsparcie

Samsung obiecuje 5-letnie wsparcie dla smartfonów, z których raczej nie korzystasz

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Samsung obiecuje 5-letnie wsparcie dla swoich smartfonów, ale nie ma co jeszcze otwierać szampana. Z tego dodatku będzie mogła skorzystać raczej niewielka grupa osób, bo producent zdecydował się na rozszerzenie swojej polityki aktualizacji dla konkretnych modeli. I nie chodzi tutaj o zapomniane sprzęty, ale o takie, które wykorzystywane są w biznesie.

Samsung i 5-letnie wsparcie smartfonów

Samsung 5-letnie wsparcie

Jakiś czas temu Samsung ogłosił, że zamierza dłużej wspierać produkowane przez siebie smartfony. Mówimy tutaj o 4-letnim okresie, jeżeli chodzi o aktualizacje bezpieczeństwa dla modeli, które pojawiły się w 2019 roku i później. Trzeba przyznać, że 4 lata to naprawdę długo w świecie smartfonów i chyba tylko urządzenia z serii Pixel mogą się poszczycić podobnym podejściem do aktualizacji. Teraz Samsung ogłasza aż 5-letnie wsparcie dla smartfonów, ale jest tutaj pewien „haczyk”. Producent mówi bowiem tylko o urządzeniach z programu Enterprise.

To sprzęty, które dostępne są dla firm i zawierają zestaw aplikacji pozwalający np. na zdalną konfigurację niektórych ustawień. Do tego dochodzi jeszcze ochrona Samsung Knox, a wszystko po to, by mieć poczucie bezpieczeństwa. I teraz smartfony z serii Galaxy Enterprise mają być wspierane przez 5 lat, jeżeli chodzi o łatki bezpieczeństwa. Samsung wymienia tutaj następujące modele: Galaxy S20, Galaxy S21, Galaxy Note 20, Galaxy XCover 5 oraz Galaxy Tab Active 3.

Zobacz też: ZTE ma koszulkę z… 5G.

Na razie nic nie zapowiada tego, by podobnego wydłużenia czasu aktualizacji doczekały się sprzęty dla klientów indywidualnych. Nie można jednak tego wykluczyć, bo przecież Samsung zmieniał już zasady gry i zdarzało mu się wydłużać czas wsparcia dla swoich smartfonów. 5 lat to długo i można nawet powiedzieć, że zbyt długo w przypadku intensywnego używania smartfonów. To jednak bardzo dobrze, że Samsung ma zamiar wspierać swoje sprzęty dłużej, a z tych będzie można korzystać bez stresu, że zapomniano o łatkach bezpieczeństwa.

Źródło: Android Authority / Samsung

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy