Na początku tego tygodnia Xiaomi utworzyło nowe konto na Weibo, chińskiej stronie mikroblogowej, dla nowego działu. Nowa jednostka, o której mowa, to własne studio filmowe, które zostało nazwane Xiaomi Studios. To natomiast oznacza, że chiński gigant nie tylko będzie wciąż produkował elektronikę użytkową, ale także filmy. Tym samym firma pójdzie w stronę Sony, które jest znane jako jedno z największych studiów filmowych na świecie.

Xiaomi Studios

Xiaomi Studios

Jak sama nazwa wskazuje, nowe studio filmowe od chińskiego giganta technologicznego będzie miało na celu produkcję filmów. Firma podzieliła się również informacją, że uruchomi program dedykowany społeczności o nazwie XIAOMI CREATOR, który będzie służył do tworzenia treści na sieci społecznościowe. Najprawdopodobniej będzie to dedykowana aplikacja na smartfony z Androidem. Warto bowiem pamiętać, że to właśnie Xiaomi jest jednym z głównych graczy jeśli chodzi o możliwości fotograficzne smartfonów.

Zobacz też: Komisja Europejska proponuje cyfrowy portfel na dokumenty dla obywateli UE

 Podczas gdy kamery smartfonów nie są tak potężne jak dedykowane kamery filmowe, nadal oferują użytkownikom tańszą i bardziej dostępną opcję do rejestracji obrazów, w tym tych ruchomych. Wiele osób używało już swoich telefonów do kręcenia filmów lub podobnych projektów, więc nowe studio producenta smartfonów może mieć na celu stworzenie większej ilości możliwości dla twórców treści. Oczywiście jeśli Xiaomi weźmie się na poważnie za tworzenie filmów pełnometrażowych, to raczej te nie będą nagrywane smartfonami.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.