Xiaomi Magic Control patent

Telewizory Xiaomi a na nich filmy od… Xiaomi – firma idzie drogą Sony?

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Na początku tego tygodnia Xiaomi utworzyło nowe konto na Weibo, chińskiej stronie mikroblogowej, dla nowego działu. Nowa jednostka, o której mowa, to własne studio filmowe, które zostało nazwane Xiaomi Studios. To natomiast oznacza, że chiński gigant nie tylko będzie wciąż produkował elektronikę użytkową, ale także filmy. Tym samym firma pójdzie w stronę Sony, które jest znane jako jedno z największych studiów filmowych na świecie.

Xiaomi Studios

Xiaomi Studios

Jak sama nazwa wskazuje, nowe studio filmowe od chińskiego giganta technologicznego będzie miało na celu produkcję filmów. Firma podzieliła się również informacją, że uruchomi program dedykowany społeczności o nazwie XIAOMI CREATOR, który będzie służył do tworzenia treści na sieci społecznościowe. Najprawdopodobniej będzie to dedykowana aplikacja na smartfony z Androidem. Warto bowiem pamiętać, że to właśnie Xiaomi jest jednym z głównych graczy jeśli chodzi o możliwości fotograficzne smartfonów.

Zobacz też: Komisja Europejska proponuje cyfrowy portfel na dokumenty dla obywateli UE

 Podczas gdy kamery smartfonów nie są tak potężne jak dedykowane kamery filmowe, nadal oferują użytkownikom tańszą i bardziej dostępną opcję do rejestracji obrazów, w tym tych ruchomych. Wiele osób używało już swoich telefonów do kręcenia filmów lub podobnych projektów, więc nowe studio producenta smartfonów może mieć na celu stworzenie większej ilości możliwości dla twórców treści. Oczywiście jeśli Xiaomi weźmie się na poważnie za tworzenie filmów pełnometrażowych, to raczej te nie będą nagrywane smartfonami.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy