ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Nvidia nie kupi ARM

ARM zatrzymuje zatrudnienie w oczekiwaniu na przejęcie przez Nvidię

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Sprawa przejęcia ARM przez Nvidię nabiera dodatkowych rumieńców. Według najnowszych doniesień projektant rdzeni procesorów, do czasu sfinalizowania transakcji z Zielonymi, wprowadził zamrożenie zatrudnienia i anulował roczny dodatek, który wypłacał pracownikom. Tym samym ucierpieli nie tylko oni, ale także wstrzymany został rozwój samej firmy. Oczywiście domyślnie proces przejęcia miał być o wiele krótszy, chociaż obydwie firmy powinny się spodziewać, że wywoła on wiele kontrowersji i będzie utrudniony, albo nawet nie dojdzie do skutku.

ARM nikogo już nie zatrudnia

ARM nikogo już nie zatrudnia

Zamrożenie zatrudnienia wydaje się być ograniczona do IP Products Group odpowiedzialnej za projektowanie chipów Arm. Inne działy wciąż mogą zatrudniać nowych pracowników, jednak nawet tam są nałożone pewne ograniczenia. Warto dodać, że blokada zatrudnienia nie pozwala nawet na zastąpienie pracowników, którzy opuszczają firmę. Z tego też powodu jej siła nie tylko nie wzrasta, ale wręcz spada. Duże znaczenie może mieć tu wycofanie dodatku FlexPot. Ten oferował różne kwoty w zależności od lokalizacji, przy czym pracownicy z USA otrzymywali aż 8 500 USD za działania, które wspierają zdrowie lub dobrobyt finansowy pracownika i jego rodziny oraz „wszelkie działania, które pozwalają ci nauczyć się im czegoś nowego.

Zobacz też: Pamiętacie Virtua Fighter? SEGA wciśnie go Wam po raz kolejny

To znaczna suma pieniędzy, na którą pracownicy Arm nie mogą już liczyć. Dlatego też nie byłoby niespodzianką, gdyby wielu z nich szukało w związku z tym nowego zatrudnienia. W całej sprawie wyciekła wewnętrzna notatka firmy o następującej treści:

Głównym powodem jest to, że ze względu na przyspieszone zatrudnianie w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, jesteśmy daleko przed naszym planowanym zatrudnieniem. Reakcja rynku była fantastyczna, proces selekcji rygorystyczny, a my zatrudniliśmy do Arm wyjątkowych ludzi z całego świata. […] Cieszymy się, że możemy powitać nowo zatrudnione osoby, od tych na początku kariery zawodowej po doświadczonych liderów biznesowych. Jednak teraz musimy podjąć te działania, aby zapewnić, że zmieścimy się w założonych celach kosztowych dla biznesu.

Źródło: Tomshardware

Sprawdź najnowsze wpisy