Podrobione NFT

Twórcy Rick & Morty planują serial animowany oparty na blockchainie i NFT

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Podczas swojej prezentacji upfronts w poniedziałek, Fox powiedział reklamodawcom o nowym serialu animowanym, który opiera się na dwóch niezwykle popularnych w ostatnim czasie technologiach: blockchain i NFT. Jego tytuł to Krapopolis i powstanie on we współpracy z twórcą Ricka & Mortyego, czyli Danem Harmonem. Wedle zapowiedzi jest to animowana komedia osadzona w mitycznej starożytnej Grecji. Znajdą się tam więc ludzie, bogowie oraz potwory z tejże mitologii.

Serial animowany oparty o blockchain i NFT

Serial animowany oparty o blockchain i NFT

Serial ma się skupiać na społeczności ludzi, bogów i potworów, która próbuje zarządzać jednym z pierwszych miast na świecie bez zabijania się nawzajem. Komedia, której właścicielem i fundatorem jest FOX Entertainment, zostanie wyprodukowana przez nagrodzone Emmy studio animacji, Bento Box Entertainment. W związku z nim Fox uruchamia swoją własną firmę NFT, Blockchain Creative Labs. Ta ma pomóc w tworzeniu, zarządzaniu i sprzedawaniu NFT, tokenami i dobrami cyfrowymi. Dzięki temu Krapopolis będzie pierwszym show w historii kuratorowanym całkowicie na blockchainie. 

Zobacz też: Recenzja Resident Evil Village. Sequel idealny?

Firma uruchomi dedykowany rynek dla Krapopolis, który będzie kuratorował i sprzedawał cyfrowe dobra, począwszy od NFT jedynych w swoim rodzaju postaci trzecioplanowych oraz GIF-ów, jak również tokenów, które zapewniają ekskluzywne doświadczenia społecznościowe, aby zaangażować i nagrodzić fanów. Oznacza to, że będzie można kupować bohaterów w serialu, chociaż tych, co grają mniej znaczące role. Jeśli więc marzyliście, aby jakaś postać w kreskówce należała tylko do Was — co brzmi dość niepokojąco — to Krapopolis da Wam taką możliwość.

Źródło: Engadget

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy