Behemoth postanowił wyemitować niewymienialny token NFT, a tym samym zespół z Polski stał się poniekąd pionierem na naszym rynku. Taki token NFT wprawdzie pojawiał się już u innych zespołów, ale w Polsce to pierwszy taki przypadek. Podobnego rodzaju tokeny emitowało już Megadeth czy Slipknot, a teraz przyszła pora na najbardziej znany zespół metalowy z Polski.

Behemoth emituje NFT z pracami Rowana E. Cassidy

Behemoth to jeden z najbardziej znanych polskich zespołów metalowych na świecie. Oczywiście mamy w naszym kraju także inne zespoły, które znane są nie tylko w Polsce. Wśród nich warto wymienić Vader, Decapitated, a także Riverside, choć tutaj już mówimy o zupełnie innym gatunku muzycznym. Nie zmienia to tego, że większość z tych kapel jest zapraszana na największe światowe sceny, a często koncertuje poza granicami Polski częściej, niż w kraju. Przynajmniej przed pandemią koronawirusa tak było. I teraz Behemoth w ciekawy sposób postanowił uświęcić rocznicę wydania ich płyty The Satanist.

Zespół nawiązał współpracę z grafikiem Rowanem E. Cassidy, który przygotował wyjątkowe grafiki mające uświetnić siódmą rocznicę wydania płyty The Satanist. I to właśnie one znajdą się w niewymienialnym tokenie NFT. Każdy z tokenów będzie miał specjalną animację oraz oprawę muzyczną. Tą zajął się członek zespołu Behemoth, a konkretniej Tomasz „Orion” Wróblewski. Jednak szczęśliwy nabywca tokena nie zostanie tylko z jego wirtualną wersją. W jego ręce trafi oryginalna grafika Rowana E. Cassidy, która będzie podpisana przez twórcę oraz cały zespół.

Zobacz też: Zdjęcia Google już niedługo nie będą oferowały darmowej przestrzeni na fotografie.

Niewymienialny token NFT to rodzaj tokena kryptograficznego, opartego na architekturze blockchain. Posiadanie takiego tokena nie sprawia jednak, że jego nabywca staje się właścicielem praw autorskich do dzieła. Taki token, związany z popularnym artystą, może w przyszłości sporo zyskać na wartości. Te stworzone dla Behemtoh znajdują się w serwisie MarketPlace i już teraz kosztują po kilka tysięcy dolarów.

Źródło: Behemoth Facebook / YouTube

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.