Samsung ma problemy z produkcją Galaxy A?

Samsung pierwszą ofiarą niedoboru procesorów dla smartfonów – seria A zagrożona

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Globalny niedobór chipów spowodował wiele problemów dla firm technologicznych, wpływając na ich cykle produkcyjne. Podczas gdy producenci samochodów byli pierwszymi, którzy zostali mocno dotknięci, teraz firmy zajmujące się elektroniką użytkową również muszą stawić czoła problemom. Pierwszą poważną ofiarą tej sytuacji jest lider branży smartfonów, czyli Samsung. Biorąc pod uwagę, że firma ta jest drugim największym na świecie wykonawcą procesorów, to taki obrót sprawy jest co najmniej niespodziewany. Przynajmniej jeśli plotki sie potwierdzą.

Samsung ma problemy z produkcją Galaxy A?

Samsung ma problemy z produkcją Galaxy A?

Zgodnie z raportem pochodzącym z Korei, firma ma problemy z pozyskiwaniem układów SoC, czyli czegoś, co można nazwać mózgiem samego smartfona. Problem dotyczy w szczególności smartfonów Galaxy A52, Galaxy A52 5G i Galaxy A72, które zostały po raz pierwszy zaprezentowane przez południowokoreańskiego giganta w marcu tego roku. Obecność tych trzech modeli na tej liście dość dobitnie pokazuje, co stoi za problemami Samsunga: jest to Qualcomm. Otóż smartfony borykające się z problemami są napędzane przez procesory Qualcomm Snapdragon 720G i Snapdragon 750G. Żaden Exynos nie jest więc zagrożony. Zanim jednak zwalimy całą winę na Amerykanów, to pamiętajmy, że jednostki te są produkowany Samsung Foundry przy użyciu 8-nanometrowego procesu Low Power Plus (LPP).

Zobacz też: Redmi Note 8 (2021) w drodze, czyli Xiaomi mogło się pomylić?

Czy jednak można ufać tym plotkom? Raport powołuje się na osobę znającą sprawę, która pracuje w firmie będącej dostawcą Samsunga. Ponadto dodaje, że opóźniona produkcja telefonów z serii Galaxy A martwi innych dostawców komponentów o opóźnione przychody. Dodatkowo Cristiano Amon — czyli prezez Qualcomma –powiedział kilka miesięcy temu, że niedobór chipów ma trwać do końca tego roku. Samsung CEO dla IT & Mobile Communication Business, DJ Koh również mówił poważnej nierównowagi w podaży i popycie chipów. Dlatego też mimo wszystko brzmi to niezwykle prawdopodobnie.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy