ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Qualcomm rezygnuje z MWC 2021

Nowe procesory Qualcomma? Na pewno nie na MWC 2021 – impreza wciąż traci

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Qualcomm wysłał oświadczenie do portalu TechCrunch potwierdzające, że przedstawiciele firmy nie wezmą osobistego udziału podczas targów MWC 2021 w Barcelonie. Zamiast tego, firma zdecyduje się uczestniczyć w imprezie wirtualnie. Decyzja ta zapadła po podobnym ruchu ze strony firm takich jak Google, Samsung, Nokia, Ericsson, Oracle, Lenovo i IBM. Tym samym cała impreza traci kolejnego z głównych wystawców.

Qualcomm rezygnuje z MWC 2021

Qualcomm rezygnuje z MWC 2021

Rzecznik Qualcomma przedstawił portalowi TechCrunch następujące oświadczenie w tej sprawie:

Doceniamy środki bezpieczeństwa i ochrony zdrowia wprowadzone przez GSMA na MWC w Barcelonie. Jednak zdecydowaliśmy, że w najlepszym interesie naszych pracowników i klientów jest, aby udział Qualcomma był w tym roku wirtualny. Nie możemy się doczekać, aby zaangażować się w imprezę poprzez wirtualny keynote Cristiano Amona, który odbędzie się 28 czerwca. Wtedy zaprezentujemy nasze najnowsze rozwiązania 5G i ogłosimy swoje nowe plany.  

Zobacz też: Zwiedzanie centrów logistycznych Amazon – można zobaczyć, jak to wygląda „od kuchni”

Chociaż pandemia jest nadal w pełnej mocy w wielu częściach świata, GSMA, organ organizujący targi MWC, nie zamierza ani odwoływać imprezy, ani przenosić jej do wirtualnego świata. Zamiast tego organizacja zamierza zapewnić bezpieczne środowisko dla tych, którzy uczestniczą w imprezie osobiście. Warto tu dodać, że organizatorzy przesunęli imprezę na czerwiec, mając nadzieję, że sytuacja do tego czasu wróci do normy. Już w dniu ogłoszenia tych zamiarów wiele osób wskazywało, że taki ruch to oznaka nadmiernego optymizmu i jak widać, miały one rację. Możliwe, że w następnych dniach pojawią się kolejne rezgygnacje z targów.

Źródło: TechCrunch

Sprawdź najnowsze wpisy