MediaTek może i jest największym producentem procesorów do smartfonów na świecie, jednak w segmencie 5G króluje Qualcomm. A prawda jest taka, że to właśnie ta druga grupa jest obecnie najbardziej istotna. Nic więc dziwnego, że MediaTek chce nadrobić braki w tym segmencie. Producent w związku z tym postanowił nawiązać walkę z najwydajniejszym średniopółkowym układem amerykanów, czyli Snapdragonem 780G. Jego rywalem ma być procesor określany jako Dimensity 900.

MediaTek Dimensity 900 w Oppo

MediaTek Dimensity 900 w Oppo

Według Digital Chat Station, urządzenie testowe napędzane przez ten układ zdobyło około 480 tysięcy punktów w teście benchmarkowym. Wynik ten stawia go wysoko ponad Dimensity 820 i Snapdragonem 768G, których wyniki znajdują się w okolicach 440 tysięcy. Z drugiej jednak strony Snapdragon 780G zdobył w tych samych testach aż 540 tysięcy punktów. Oczywiście możliwe, że wraz z optymalizacją nowego układu, jak i prototypowego smartfona różnica ta będzie znacznie niższa. Mimo to układ MediaTeka powalczy tutaj raczej ceną, a nie osiągami.

Zobacz też: Apple podważa wiarygodność Microsoftu – ten ma zarabiać na Xboxie

Warto również spojrzeć na specyfikację smartfona Oppo, w którym układ ten ma zadebiutować. Ta wygląda bowiem co najmniej przyzwoicie. Na froncie znajdziemy 6,43-calowy wyświetlacz OLED o rozdzielczości FHD+ z częstotliwością odświeżania 90 Hz i dziurką na aparat 32 MPx w lewym górnym rogu. Zastosowany procesor, czyli wyżej wspomniany Dimensity 900 będzie wspierany przez 12 GB RAM. Jeśli zaś chodzi o dane, to im poświecono 256 GB wbudowanej pamięci. Wewnątrz znajdzie się także bateria o pojemności 4400 mAh, którą będzie można ładować z mocą do 65 W.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.