ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
HarmonyOS 3.0

Wiele osób wkrótce pożegna Androida – aktualizacja do HarmonyOS rusza za kilka tygodni

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Huawei niedawno udostępnił deweloperom publiczną wersję beta systemu HarmonyOS na wybranych modelach smartfonów. Teraz firma ogłosiła, że przygotowuje się do uruchomienia ostatecznej wersji systemu operacyjnego, która pojawi się na początku czerwca 2021 roku. Tym samym już w przyszłym miesiącu możemy się spodziewać pierwszych aktualizacji do nowego systemu operacyjnego.

HarmonyOS już w czerwcu

HarmonyOS już w czerwcu
Fot. Huawei Central

Warto jednak podkreślić, że pierwsze aktualizacje mogą obejmować nie HarmonyOS a… HongMengOS. Taką nazwę bowiem nosi ten system na chińskim rynku. Jednak nie należy wykluczać jednoczesnej premiery zarówno na rodzimym rynku firmy, jak i na przynajmniej części świata. Warto podkreślić, że źródłem informacji o starcie aktualizacji jest Wang Chenglu, czyli prezes działu oprogramowania dla biznesu konsumenckiego Huaweia. Nie ma więc mowy o plotkach. Warto podkreślić, że powstrzymał się on od komentarza na temat pierwszych modeli, które dostaną aktualizację.

Zobacz też: Nowe funkcje zdrowotne Apple Watch, czyli poprawianie bardzo dobrego

Mimo to możemy się spodziewać, że dotyczy to serii Mate 40, Mate 30, P30 i Mate X2. Priorytet powinny mieć także pozostałe smartfony z układami Kirin pozbawione dostępu do usług Google. Domyślnie natomiast HarmonyOS ma trafić na wszystkie wciąż wspierane urządzenia producenta. Warto podkreślić, że system ten nie jest ograniczony jedynie do smartfonów. O ile możliwość aktualizacji laptopów z Windowsem 10 wydaje się mało prawdopodobna, tak tablety, zegarki, a nawet opaski producenta prędzej czy później będą mogły się doczekać aktualizacji, lub rozwoju serii z HarmonyOS na pokładzie.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy