funkcje Apple Watch

Nowe funkcje zdrowotne Apple Watch, czyli poprawianie bardzo dobrego

2 minuty czytania
Komentarze

Apple króluje na ryku smartwatchy oferując w zasadzie urządzenie kompletne. Watch zaczynał jako niezbyt udany produkt modowy, żeby teraz stać się monitorem naszego zdrowia i personalnym trenerem w jednym. Firma cały czas pracuje nad nowymi opcjami. Apple Watch Series kolejnej generacji może zyskać możliwość pomiaru ciśnienia krwi, glukozy we krwi i co ciekawe alkoholu we krwi, zgodnie z nowo ujawnionymi informacjami pochodzącymi od jednego z wybranych partnerów biznesowych spółki. Nowe funkcje Apple Watch zobaczymy w najbliższym czasie, ale nie jest jasne czy już w tegorocznej wersji.

Zobacz także: Funkcje watchOS 8, czyli to chcemy i możemy zobaczyć

Nowe funkcje zdrowotne Apple Watch, czyli poprawianie bardzo dobrego

Apple okazało się największym klientem brytyjskiego start-upu elektronicznego Rockley Photonics, donosi The Telegraph. Firma ta opracowała nieinwazyjne czujniki optyczne do wykrywania wielu parametrów zdrowotnych związanych z krwią, w tym ciśnienia krwi, poziomu glukozy i alkoholu we krwi. Normalnie wiele z nich jest wykrywalnych tylko przy użyciu bardziej inwazyjnego, dedykowanego sprzętu medycznego. Czujniki Rockleya wysyłają światło podczerwone przez skórę użytkownika, podobnie jak istniejące czujniki z tyłu Apple Watch do wykrywania tętna i poziomu tlenu we krwi.

funkcje apple watch

Ujawnienie Rockleya, że ​​jego największym klientem jest Apple, pojawiło się, gdy firma przygotowuje się do wejścia na giełdę w Nowym Jorku. W dokumentach spółki stwierdzono, że Apple odpowiadało za większość jej przychodów w ciągu ostatnich dwóch lat i że ma trwającą umowę na dostawy i rozwój z firmą, na mocy której spodziewa się, że nadal będzie w dużym stopniu polegać na firmie z Cupertino w odniesieniu do większości swoich przychodów.

Apple dalej stawia na funkcje zdrowotne

Biorąc pod uwagę rozwój Rockley Photonics i skalę partnerstwa Apple z firmą, wydaje się praktycznie nieuniknione, że nowe technologie czujników zdrowia firmy pojawią się w kolejnych modelach Apple Watch . Firma otworzyła biuro w San Jose, oprócz obiektów w Oksfordzie, Cardiff, Cork i Helsinkach. Rockley zapowiedziało, że jego czujniki nowej generacji mogą pojawić się w smartwatchach już niedługo, ale raczej nie zobaczymy ich w tym roku.

funkcje apple watch

Rockley pracuje nad dwoma modułami, podstawowym i zaawansowanym. Podstawowy to tętno, natlenienie, ciśnienie krwi, nawodnienie i temperaturę ciała.  Zaawansowany dodaje: cukier we krwi (glukoza), tlenek węgla, mleczany i poziom alkoholu. Pierwsza generacja zarówno podstawowych, jak i zaawansowanych modułów będzie dostępna do komercyjnego uruchomienia od pierwszej połowy przyszłego roku.

Do tej pory plotki wskazywały, że nadchodzący Apple Watch Series 7 będzie monitorował poziom glukozy we krwi, ale komentarze Rockleya mogą wskazywać, że funkcja została opóźniona do 2022 roku. Nowości w tegorocznym zegarku są bardzo ciężkie do przewidzenia i narazie nie ma zbyt wielu dokładnych informacji na ten temat.

Źródło: 9to5mac, MacRumors

Motyw