ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Huawei HiAir

Huawei szykuje się na nową branżę – firma chce tworzyć gry

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Huawei chce zatrudnić programistów, którzy mają doświadczenie w grach MMORPG. To natomiast sugeruje, że firma może pracować nad własnym tytułem. Wiadomość ta pochodzi z nowych ofert pracy, które są dedykowane programistom growym. 

Huawei MMORPG

Huawei MMORPG

Według raportu ITHome chiński gigant technologiczny poszukuje deweloperów do wypełnienia różnych ról. Patrząc na te oferty pracy, pozycje rekrutacyjne są związane z rozwojem gier opartych wokół gatunków MMO, które będą oparte na silniku Unreal Engine 4. Lokalizacja i biuro będzie w Szanghaju. Warto dodać, że wśród wymagań jest przynajmniej 5 lat doświadczenia w rozwoju gier i zarządzania projektami. Niestety, to wszystko, co wiemy na ten temat w tej chwili na temat projektu. Można jednak posnuć pewne spekulacje na jego temat.

Zobacz też: Oto świetne nowości Microsoft Teams, które trafią do aplikacji już w maju

Tak naprawdę nie wiadomo, jaki jest cel wydania tego tytułu. Możliwe, że Huawei chce wejść na zupełnie nowy rynek. Nie należy jednak wykluczać możliwej promocji dla HarmonyOS. W tym drugim przypadku gra mogłaby być prawdziwie darmowa, gdyż stanowiłaby promocję platformy. Wydanie gry tylko na ten system byłoby jednak strzałem w kolano. W końcu gra musiałaby najpierw zebrać rzesze fanów, a o to byłoby trudno. Najrozsądniej więc założyć, że tytuł ten wyszedłby na wszystkie możliwe platformy, ale to gracze z HarmonyOS mieliby różne bonusy. Ewentualnie gra wyszłaby na wszystko poza… Androidem. Tak, aby zyskała popularność, ale odcinając graczy od platformy Google. Jeśli jednak nie byłby to element promocyjny, a nowa gałąź zysków dla firmy, to wszechobecność również będzie wskazana.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy