Microsoft Teams to jedna z bardziej przydatnych aplikacji w pandemii. Bez niej trudno wyobrazić sobie pracę czy naukę zdalną. Gigant z Redmond sukcesywnie wzbogaca ją o nowe funkcje, z którymi warto się zapoznać. Przed Wami świetne nowości Microsoft Teams, które pojawią się już w maju. Warto się z nimi zapoznać.

Nowości w Microsoft Teams

Automatyczne nagrywanie spotkań

Nagrywanie rozmów jest w Microsoft Teams dostępne od dłuższego czasu. Już niedługo ta funkcja zostanie wzbogacona o możliwość automatycznego rejestrowania wszystkich spotkań online. Nowa opcja pojawi się przed rozpoczęciem wideokonferencji i będzie dostępna na Windows 10 i macOS. Pod tym względem Teams było w tyle, ponieważ konkurenci mieli już funkcję automatycznego rejestrowania spotkań.

Nowości funkcje Microsoft Teams

Jest to bardzo dobre rozwiązanie szczególnie dla nauczycieli. Ze względu na ochronę prywatności wszystkim uczestnikom nadal będzie wyświetlany komunikat ostrzegawczy, aby powiadomić ich o nagraniu.

Nowa funkcja została potwierdzona przez Microsoft na forum UserVoice. Na forum gigant technologiczny oświadczył, że pracuje nad odpowiedzią na prośbę o nagrania spotkań automatycznych i „udostępnią aktualizację, gdy tylko będzie dostępna”. W tej chwili nie wiemy jeszcze, kiedy nowa opcja pojawi się w aplikacji. Całkiem możliwe, że stanie się to jeszcze w maju.

Zobacz także: Windows 10 21H2 – wszystko, co musisz wiedzieć o bardzo dużej aktualizacji Windows 10

Ulepszone opcje wyciszania

Kolejną nową funkcją są ulepszone elementy sterujące wyciszaniem, które zapewnią użytkownikom większą kontrolę nad tym, kto może mówić podczas spotkania. Microsoft sądzi, że nowe elementy sterujące dźwiękiem zapewnią większą elastyczność i szczegółowość podczas zarządzania spotkaniem.

Co dokładnie się tu pojawi? W opcji „…” zobaczymy – „Nie zezwalaj na wyłączenie wyciszenia”, aby trwale wyciszyć użytkownika. Obecnie gospodarze muszą wyciszyć wszystkich uczestników, jeśli chcą zablokować jednemu użytkownikowi możliwość wyłączenia wyciszenia.

Nowe opcje połączeń

W Teams pojawią się też nowe możliwości połączeń. Obejmuje to między innymi:

  • nowe wykrywanie spamu,
  • przekazywanie połączeń,
  • usprawniony interfejs użytkownika połączeń.
nowości microsoft teams

Wszystkie funkcje związane z obsługą połączeń zostaną przeniesione w jedno miejsce. Dotyczy to przykładowo: kontaktów, historii połączeń czy ustawień. To dobry krok Microsoftu, ponieważ dużym problemem Teams jest trudność znalezienia pożądanych opcji.

Inne nowości Microsoft Teams

W ostatnich dniach Microsoft zaczął również wprowadzać nowy status obecności „Poza biurem” dla większej liczby użytkowników. Co więcej, kalendarz programu Microsoft Outlook zostanie automatycznie zaktualizowany, aby odzwierciedlić nowy stan obecności.

Microsoft planuje również włączenie obsługi natywnych powiadomień i tłumienia szumów w systemie macOS, a także wprowadzenie widoku dynamicznego oraz widoku prezentera.

Źródło: techradar, windowslatest

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.