Obiektyw Google znacznie zyskał na użyteczności, chociaż niestety nie każdy będzie mógł się tym cieszyć. Nowa funkcjonalność jest bowiem dostępna jedynie dla smartfonów z systemem Android 11 lub wyższym. Jeśli jednak kupiliśmy taki, lub nasz producent zapewnił nam aktualizację, to będziemy mogli tłumaczyć tekst zawarty na zrzutach ekranu z naszych smartfonów. Co więcej, tuż po ich zrobieniu od razu ma pojawić się przycisk tłumaczenia.

Obiektyw Google przetłumaczy zrzuty ekranu

Obiektyw Google przetłumaczy zrzuty ekranu

To jednak nie jest jedyna nowość. Oprócz tłumaczenia tekstu można go również skopiować ze zrzutu ekranu, który może być następnie pobrany do dostępu offline lub udostępniony aplikacjom firm trzecich, lub przeniesiony do Tłumacza Google. Co więcej, można także pobrać wybrane języki i używać tej opcji nawet bez połączenia z siecią. Warto dodać, ze nowość ta wciąż nie została oficjalnie zaprezentowana. Niestety, nie wiadomo, czy nowa funkcja z czasem będzie również dostępna w systemie Android 10 lub niższym, a ograniczenie do Androida 11 jest obecne tylko na czas testów.

Zobacz też: Poważny pożar w fabryce dostawcy Apple w pobliżu Szanghaju – są ofiary śmiertelne

Obiektyw Google został zaprezentowany podczas imprezy Google I/O 2017. Jest to narzędzie do rozpoznawania obrazu, które najpierw zostało zintegrowane z Asystentem Google na Pixel 2 i Pixel 2 XL. Później w 2018 roku został zintegrowany ze Zdjęciami Google zarówno dla Pixeli, jak i innych urządzeń z Androidem. Z czasem jednak aplikacja została wydana jako samodzielny program w Sklepie Play w czerwcu 2018 roku. Natomiast od stycznia tego roku aplikacja odnotowała ponad 500 milionów pobrań.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.