Producenci aparatów fotograficznych mogą obecnie liczyć jedynie na rynek profesjonalny i półprofesjonalny. Popularne przed laty małpki — nie mylić z niewielkimi butelkami mocnego alkoholu, te wciąż dobrze się sprzedają — zostały w znacznej mierze wyparte przez smartfony. W końcu, po co kupować i nosić ze sobą osobny aparat, jeśli w kieszeniach mamy coś, co jest w stanie zapewnić wystarczającą jakość fotografii? Nic więc dziwnego, że producenci aparatów coraz częściej współpracują z producentami smartfonów w przygotowywaniu fotograficznych urządzeń. Do tego grona ma dołączyć Olympus, który podejmie się współpracy z liderem mobilnego rynku.

Samsung i Olympus podejmują współpracę?

Według niepotwierdzonych informacji Samsung i Olympus odbyły rozmowy na temat możliwego partnerstwa. Specjalna edycja Galaxy Fold i Galaxy S22 Ultra zostały wymienione z nazwy jako prawdopodobne dzieła tych dwóch producentów. Nie wiadomo jednak, czy to ma być jedynie chwilowa współpraca dotycząca tych dwóch modeli, czy też logo Olympus zagości na smartfonach Samsunga na dużej. Na pewno jednak ten ruch byłby co najmniej zaskakujący i to na dwóch płaszczyznach. Zacznijmy od tego, że… Samsung sam w sobie jest także producentem aparatów o wieloletnim doświadczeniu. Oznacza to, że teoretycznie nie musi korzystać z dorobku innych firm w tej kwestii.

Zobacz też: ZTE Axon 30 Ultra pokaże niemalże idealny zestaw aparatów za niemałą kwotę

Drugą sprawą jest fakt, że Olympus niedawno sprzedał swój dział aparatów, w tym patenty, do Japan Industrial Partners. Wiele więc wskazuje na to, że informacje zawarte w tym przecieku mogą nie być prawdziwe. Mimo wszystko nie należy od razu ich przekreślać.

Źródło: TechSpot

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.