Signal zablokowany w Chinach

Signal zablokowany w Chinach – komu przeszkadza prywatność internautów?

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Newsy

Kolejny komunikator internetowy został zablokowany w Chinach – do WhatsApp’a i Telegrama dołączył Signal. Do wtorku mieszkańcy Chin mogli jeszcze korzystać z Signala bez VPN. Teraz aplikacja jest jednak blokowana przez tamtejszą zaporę sieciową.

Signal został zablokowany w Chinach

Signal jest powszechnie uważany za jedną z najbezpieczniejszych aplikacji do przesyłania wiadomości. Wszystkie przesyłane za jego pomocą treści są domyślnie szyfrowane, a konwersacje są przechowywane na urządzeniu, a nie w chmurze. Komunikator został zaprojektowany w taki sposób, że nawet jego twórcy nie mają możliwości podejrzenia rozmów użytkowników.

Niestety, nie wszyscy mogą cieszyć się możliwością swobodnego wyboru narzędzi do komunikacji ze znajomymi. Niedawno informowaliśmy o problemach Signala w Iranie – tamtejszej władzy nie spodobał się komunikator, przez który nie można podsłuchiwać obywateli. Teraz podobna sytuacja ma miejsce w Chinach. Od wtorku strona internetowa komunikatora jest zablokowana. Sama aplikacja pozostaje jeszcze dostępna w App Store, ale niewiele to zmienia. Obecni użytkownicy Signala w Chinach nie mogą wysyłać wiadomości, nie działa również zakładanie nowych kont.

Czytaj także: Rosja ma dość Twittera – serwis zostanie zablokowany

W ciągu ostatniego roku popularność komunikatora Signal w Chinach rosła. Z pewnością zauważył to autorytarny rząd, który nie przejmuje się specjalnie prawami obywateli i chce mieć całkowity nadzór nad tym, co robią.

źródło: South China Morning Post

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy