Drukarki już nie szkodzą Windowsowi 10

Drukarki przestały ubijać Windowsa 10 – Microsoft wydał poprawkę

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Firma Microsoft opublikowała poprawkę do zeszłotygodniowej poprawki. Mowa tu o tej, która powodowała awarię Blue Screen of Death na urządzeniach korzystających z niektórych drukarek. Jeśli doświadczaliście tego problemu, nowa aktualizacja powinna przywrócić funkcjonalność drukarek. W ten oto sposób wydruk nie tylko będzie możliwy, ale także nie spowoduje problemów z działaniem samego komputera.

Drukarki już nie szkodzą Windowsowi 10

Drukarki już nie szkodzą Windowsowi 10

Ostatni tydzień przyniósł doniesienia, że Windows 10 KB5000802 (marzec 2021), automatyczna aktualizacja zabezpieczeń, wprowadziła poważne problemy dla niektórych użytkowników korzystających z niektórych marek drukarek. Problem jest również obecny w aktualizacji KB5000808 dla osób korzystających z Windows 10 w wersji 2004 i 20H2. Błąd dotyczył drukarek biurowych marek Ricoh, Zebra i Kyocera. Pojawiał się po naciśnięciu przycisku drukowania w aplikacjach, w tym Notatniku, Office, LibreOffice, a nawet niektórych PDF-ach, powodując BSOD z komunikatem błędu APC_INDEX_MISMATCH for win32kfull.sys.

Zobacz też: LG dokonuje wielkich inwestycji w USA – nie chodzi jednak ani o RTV/AGD, ani o smartfony

Na szczęście Microsoft szybko wprowadził poprawkę. Windows 10 KB5001567, która jest określana jako opcjonalna aktualizacja jakości. Firma podała w uwagach do poprawki, że problem dotyczył tylko podzbioru klientów i niektórych drukarek korzystających z niektórych aplikacji, choć nie precyzuje, których. Aktualizacja jest już dostępna i można ją pobrać ręcznie z sekcji dostępne opcjonalne aktualizacje jakościowe. Można ją również znaleźć bezpośrednio w Microsoft Update Catalog. Poprawki będą częścią kwietniowych aktualizacji zbiorczych 2021 (Patch Tuesday), których premierę zaplanowano na 13 kwietnia, pisze Windows Latest. Miejmy nadzieję, że sama w sobie niczego nie psuje.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy