Nowa aktualizacja systemu Windows 10 przynosi nowe skargi na problemy ze sprzętem. Wersja oznaczona numerem KB5000802 (March 2021) jest automatyczną aktualizacją zabezpieczeń. To oznacza, że niektórzy użytkownicy nie mieli wyboru, czy chcą ją pobrać/zainstalować. Problemy występują również w aktualizacji KB5000808 dla osób korzystających z Windows 10 w wersji 2004 i 20H2. Co tym razem dotyka użytkowników wirtualnych okienek?

Windows 10 – problemy ze stabilnością i drukarką

Windows 10 - problemy ze stabilnością i drukarką

Oczywiście dużo osób zwala winę za taki stan rzeczy na samych użytkowników. Zarzucają im, że mają nie taką konfigurację sprzętu, jak mieć powinni, co brzmi dość absurdalnie. W końcu jeśli ktoś ciągle widział komunikaty nawet nie tyle zachęcające go do aktualizacji systemu do Windowsa 10, ile wręcz straszące konsenkwencjami jeśli tego nie zrobi, to trudno mieć do kogoś takiego żal o to, że postąpił zgodnie z instrukcjami na ekranie. Pamiętajmy także, że problemy dotykają także o wiele bardziej zaawansowanych użytkowników, a nawet duże firmy, które korzystają z usług specjalistów. Dobrym przykładem na to jest awaria systemu podczas próby skorzystania z drukarki, którą opisał jeden z czytelników portalu Windows Latest:

Ta aktualizacja wydaje się powodować niebieskie ekrany śmierci podczas prób drukowania w przypadku sterowników Kyocera Universal Print. Mamy już co najmniej 20 potwierdzonych przypadków od 4 różnych klientów, a minęła dopiero godzina.

Zobacz też: Huawei MateBook 14 o 400 zł taniej i tańsza opaska sportowa – nowe OkazjoWtorki od Huawei

Nie jest jasne, jak bardzo rozpowszechniony jest ten problem, choć istnieją doniesienia o jego występowaniu w przypadku drukarek Ricoh, Zebra. Istnieją również posty od administratorów IT na Reddit twierdzące, że aktualizacja uniemożliwia korzystanie ze wszystkich drukarek Kyocera. Problem pojawia się po naciśnięciu przycisku drukowania w aplikacjach, w tym Notatniku i pakiecie Office. Występuje on tylko wtedy, gdy urządzenie jest podłączone do drukarki. Miejmy nadzieję, że Microsoft jak najszybciej upora się z problemem, a jednocześnie nie zepsuje niczego nowego po drodze. 

Źródło: Windows Latest

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.