Energetyka w obecnych czasach jest kluczowa. Jednak sama produkcja energii elektrycznej to nie wszystko. Ważne jest także jej przechowywanie. I Tak technicznie rzecz biorąc, nie jest to możliwe. Można jednak przekształcić jeden typ energii w inny i dokonać ponownej przemiany, kiedy jest to konieczne. Tak właśnie działają akumulatory. I to właśnie ich produkcją na jeszcze szerszą skalę chce zająć się LG.

LG chce zwiększyć produkcję akumulatorów

LG chce zwiększyć produkcję akumulatorów

Firma LG Energy Solution ogłosiła, że do końca 2025 roku zainwestuje ponad 4,5 miliarda dolarów we własną działalność w Stanach Zjednoczonych w celu dalszego zwiększenia zdolności produkcyjnych akumulatorów. Ponadto gigant twierdzi, że ta nowa inwestycja stworzy ponad 10 tysięcy miejsc pracy dla pracowników LG i podwykonawców. Przy okazji także zapewni dodatkowe 70 GWh energii w samych Stanach Zjednoczonych, oprócz obecnych i wcześniejszych inwestycji.

Zobacz też: Koniec współdzielenia kont na Netflix – platforma testuje rozwiązanie, które zmienia wszystko

Ponadto LG Energy Solution i GM omawiają obecnie plany budowy drugiego zakładu joint venture w Stanach Zjednoczonych. Ten jeszcze bardziej zwiększy możliwości produkcyjne ogniw. Ten drugi zakład JV ma mieć podobną skalę mocy produkcyjnych jak pierwszy zakład obu firm i ma produkować ogniwa EV następnej generacji w oparciu o zaawansowaną technologię. W pierwszej połowie 2021 roku LG Energy Solution wybierze co najmniej dwóch kandydatów na lokalizację dla swojej fabryki, która będzie produkować różne rodzaje baterii w USA. Nowy zakład LG Energy Solution będzie produkować baterie z ogniwami typu pouch, które będą wykorzystywane w pojazdach elektrycznych i systemach magazynowania energii (ESS), a także baterie z ogniwami cylindrycznymi, na które obecnie gwałtownie rośnie zapotrzebowanie.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.