Xiaomi z ładowaniem 200 W

Jeszcze w tym roku Xiaomi zaprezentuje smartfona z ładowarką 200 W

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Kilka tygodni temu pojawiły się informacje, że już niedługo na rynku pojawi się nowy flagowy smartfon ze wsparciem dla szybkiego ładowania 200 W. Teraz, nowy przeciek prosto z Chin ujawnia, że urządzenie może pochodzić od Xiaomi. Biorąc jednak pod uwagę, że to właśnie firma stojąca za serią Mi jest liderem jeśli chodzi o technologię ładowania, to nie jest to żadnym zaskoczeniem. Właściwie dziwnym byłoby, gdyby okazało się, że chodzi o innego producenta, ponieważ ewentualnie tylko Oppo byłoby tu w stanie zaprezentować coś podobnego.

Xiaomi z ładowaniem 200 W

Xiaomi z ładowaniem 200 W

Raport dodaje również, że smartfon od Xiaomi ze wsparciem dla technologii szybkiego ładowania 200 W może zostać wprowadzony na rynek w drugiej połowie tego roku. Przecieki wskazują jednak, że nie będzie to flagowiec najwyższej klasy. Obecne modele z dopiskiem Ultra mają oferować wyższą wydajność, niż urządzenie, nad którym Xiaomi pracuje. Nie wiadomo jednak, czy jest to stan domyślny, czy też producent zamierza poprawić kwestię wydajności, jak już tylko upora się z tą kosmiczną mocą ładowania. 

Zobacz też: Microsoft Edge 89 ma świetną funkcję, która oszczędza baterię i procesor

Ciekawie prezentuje się także opis zasady działania tej technologii. Ma to być połączenie szybkiego ładowania przewodowego i bezprzewodowego. To oznacza, że aby osiągnąć taką moc, będzie należało tak naprawdę wykorzystać nie jedną, a dwie ładowarki korzystające z różnych technologii. Najprawdopodobniej w tym celu powstanie specjalna stacja dokująca. Ma to sens, ponieważ tak duża moc mogłaby przerosnąć możliwości pojedynczego toru. Nie wiadomo przy tym, z ilu akumulatorów ma się składać bateria takiego urządzenia. Możliwe, że dwa przy 200 W to już zdecydowanie za mało. 

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy