Microsoft Edge 96 funkcje z monitorem haseł

Microsoft Edge 89 ma świetną funkcję, która oszczędza baterię i procesor

Adam Lulek Adam Lulek Artykuły

W dzisiejszych czasach połączenie internetowe i przeglądarka to podstawy efektywnej pracy. Niezależnie od tego, czy łączymy się podczas rozmów wideo, robimy szkolny projekt, czy uczymy się zdalnie, ufamy, że nasza przeglądarka pomoże nam załatwić sprawę. Dlatego ważne jest, aby przeglądarka była szybka, niezawodna i dotrzymała nam kroku. Microsoft Edge 89 sprosta tym wyzwaniom.

Microsoft nastawiony na szybkość

Microsoft Edge 89
Microsoft Edge

Szybkość przeglądarki musi być zapewniona niezależnie od liczby otwartych kart. Kiedy jest ich naprawdę wiele, bywa, że strony ładują się wolno, pisanie odbywa się z opóźnieniem, a zbyt wiele kart zużywa zbyt wiele zasobów systemowych – jest to całkowicie frustrujące.

Zobacz także: Samsung Galaxy Watch 4 z Wear OS? Byłoby cudownie

Microsoft rozumie te problemy i wierzy w produktywność i wydajność. Póki co, gigant wywiązuje się ze zobowiązania, aby Edge był szybszy, prostszy i bardziej wydajny niż kiedykolwiek wcześniej.

Już rok temu gigant kontaktował się ze społecznością Insider Community, aby uzyskać pomoc w testowaniu zmian, które poprawiłyby szybkość przeglądarki Microsoft Edge. Następnie we wrześniu 2020 roku przedstawiono definicję wydajności przeglądarki oraz ulepszenia, które wprowadzono w Microsoft Edge i projekcie open source Chromium. Gigant jednak na tym nie poprzestał.

Microsoft Edge 89 i ulepszenia produktywności

Przyspieszenie uruchomienia

W Edge 89 pojawiły się nowości, które jeszcze bardziej ulepszą user experience. Ważne jest, aby przeglądarka była gotowa do pracy w dowolnym momencie. Funkcja przyspieszenia uruchamiania pozwala zapewnić taką dogodność. Przyspieszenie uruchamiania sprawia, że ​​Microsoft Edge uruchamia się szybciej, gdy tego potrzebujesz. Eksperymenty w kanale stabilnym, porównujące Microsoft Edge z włączoną i wyłączoną funkcją, pokazują, że czasy uruchamiania poprawiają się w zakresie od 29% do 41%. Opcja ta uruchamia zestaw podstawowych procesów Microsoft Edge w tle bez dodawania dodatkowych zasobów, gdy okna przeglądarki Microsoft Edge są otwarte.

Uśpione karty

Często zdarza się, że mamy otwartych wiele kart, aby zarządzać wszystkimi zadaniami. Chociaż nie używamy wszystkich tych kart w tle, każda z nich nadal zużywa zasoby, co może spowolnić przeglądarkę i produktywność użytkownika. Dzięki funkcji usypiania kart, to już nie będzie problemem. Możesz otwierać tyle kart, ile potrzebujesz, pozostawić je otwarte podczas wykonywania wielu zadań bez utraty wydajności. Usypiane karty pomagają zoptymalizować wydajność przeglądarki, zwalniając zasoby systemowe dla kart, z których aktywnie korzystasz.

Ta funkcja została pierwotnie udostępniona w kanałach Microsoft Edge Insider w celu przetestowania i zrozumienia korzyści związanych z wydajnością u wielu użytkowników. Uśpione karty w najnowszych testach Insider w Microsoft Edge zwykle wydłużają żywotność baterii, ponieważ taka karta zużywa średnio o 26% mniej procesora w porównaniu do tej, która nie jest uśpiona. Zmniejsza również zużycie pamięci średnio o 16%. Twoje ogólne oszczędności związane z nową funkcją, będą się różnić w zależności od sposobu korzystania z przeglądarki i łącznej liczby używanych kart. Im więcej masz kart, tym większe oszczędności zobaczysz.

Domyślnie karty przechodzą w stan uśpienia po dwóch godzinach braku aktywności

Inne funkcje Microsoft Edge 89

Oprócz tych funkcji, ulepszenia wydajności ogłoszone przez Google są dostępne dla wszystkich przeglądarek opartych na Chromium, w tym Microsoft Edge i niedługo pojawią się w przeglądarce. Na przykład włączono już funkcję „intensive throttling” Chromium w wersji stabilnej w ramach kontrolowanego wdrażania funkcji (CFR). Dzięki zmianom ogłoszonym przez Google i uśpionym kartom, które są unikalne dla Microsoft Edge, użytkownicy będą mogli maksymalnie wykorzystać swoją pamięć i wydajność procesora.

Źródło: microsoft

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy