ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Wzrost popularności Huawei AppGallery

Programiści coraz chętniej umieszczają swoje aplikacje w Huawei AppGallery – roczny przyrost jest niesamowity

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

W ciągu roku sklep z aplikacjami Huawei AppGallery odnotował ogromny wzrost. Sam fakt, że liczba dystrybuowanych aplikacji wzrosła prawie dwukrotnie w ciągu zaledwie 12 miesięcy wskazuje skalę rozwoju platformy Huaweia. Tym samym ten trzeci co do popularności na świecie sklep z aplikacjami coraz bardziej nadrabia braki względem Sklepu Play. Oczywiście nie sama liczba aplikacji ma znaczenie. Inne wskaźniki jednak również wyglądają niezwykle optymistycznie.

Wzrost popularności Huawei AppGallery

Wzrost popularności Huawei AppGallery

 Obecnie na platformie zarejestrowanych jest ponad 2,3 miliona deweloperów. Jest to wzrost o 77 procent w porównaniu z ubiegłym rokiem. Co więcej, ze sklepu korzysta ponad 530 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie. Ponadto, dystrybucja aplikacji na platformie osiągnęła 384,4 miliarda w 2020 roku. Trzeba tu podkreślić, że w 2019 wynik był znacznie niższy, chociaż wciąż imponujący i wynosił 174 miliardy. Warto zauważyć, że gry były na czele tego gwałtownego wzrostu. W tej chwili AppGallery ma ponad 500 procent więcej gier dostępnych w sklepie z aplikacjami w porównaniu do platformy w zeszłym roku. AppGallery pomógł również ponad 10 tysiącom chińskich aplikacji wejść na rynek globalny. Wśród najpopularniejszych aplikacji z Państwa Środka  znajdują się takie tytuły jakBanggood, Pascal’s Wager i Rise of Kingdoms: Lost Crusade. Co ciekawe, podkreśla to również wysiłek firmy włożony we wprowadzenie strategii Globalny + Lokalny na swoją platformę.

Zobacz też: Xiaomi Mi Band 6 z odpowiedziami na Telegramie, NFC i GPS-em – kiedy zobaczymy opaskę?

Pod koniec 2019 roku na świecie było 25 krajów, które miały ponad milion użytkowników AppGallery. Ta liczba wzrosła teraz do 42 i nadal obserwujemy silny wzrost na rynkach w Europie, Ameryce Łacińskiej, Azji i Pacyfiku, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Nie chodzi tylko o ilość, a fakt, że liczba aplikacji zintegrowanych z HMS Core wzrosła ponad dwukrotnie w ciągu jednego roku, pokazuje, że coraz więcej programistów patrzy na możliwości Huawei w zakresie urządzeń, aby napędzać innowacje i zapewniać lepsze i bardziej unikalne doświadczenia użytkowników.

— Powiedział Zhang Zhe Director of Global Partnerships & Eco-Development Business Development w Huawei Consumer Business Group.

Oczywiście jesteśmy świadomi, że mimo wszystko Huawei AppGallery wciąż ma swoje braki. Dlatego też jeśli jest jakiś program, którego Wam brakuje, to możecie go spróbować znaleźć w naszym sklepie. Jeśli jednak tam również go nie znajdziecie, to zawsze możecie nam go zgłosić, a po dokładnym zweryfikowaniu jego działaniach na smartfonach Huaweia niezwłocznie go dodamy.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy