Xiaomi Mi Band 6 może pojawić się już niedługo. Co chwila bowiem zaczynają pojawiać się w sieci nowe informacje, które zdradzają kolejne funkcje urządzenia. Wygląda na to, że z nowej opaski sportowej będzie można odpowiadać na wiadomości wysłane do nas z Telegrama czy WhatsApp-a. Dodatkowo urządzenie ma być wyposażone w moduł GPS, a i szanse na NFC cały czas są. Co już wiemy o opasce i kiedy możemy się jej spodziewać?

Xiaomi Mi Band 6 z obsługą Telegrama

Xiaomi Mi Band 5
Xiaomi Mi Band 5

Sukces opasek sportowych to w dużej mierze sukces samego Xiaomi. Ich rozwiązanie zdobyło szturmem rynek i każda kolejna generacja sprzętu sprawia, że sięgają po niego nowi użytkownicy. Mówimy w końcu o urządzeniu, które nie kosztuje zbyt wiele, a jednocześnie ma całkiem sporo do zaoferowania. Szczególnie dla tych, którzy zajmują się sportem lub po prostu potrzebują sprzętu, który będzie ich informował o powiadomieniach ze smartfona. Niezależnie od tego, jak korzysta się z opasek sportowych, ich popularność zdaje się nie słabnąć. I wygląda na to, że z każdą kolejną generacją Mi Banda, będzie tylko lepiej.

Pomiędzy Xiaomi Mi Band 4, a najnowszym Mi Band 5, nie ma zbyt wielu różnic. Oczywiście jest lepszy ekran i pomniejsze usprawnienia, ale trudno tutaj mówić o ogromnej rewolucji. Co innego może przynieść nowa opaska, bo kiedy Xiaomi Mi Band 6 się pojawi, zmieni bardzo dużo. O ile wszystkie z przecieków się potwierdzą, na co trzeba oczywiście brać poprawkę. Jedną z rzeczy, która znalazła się już w kodzie aplikacji Mi Fit, jest możliwość odpowiadania na wiadomości tekstowe. Chodzi tutaj głównie o wiadomości SMS, ale to może dotyczyć większości aplikacji służących do komunikacji, a w tym Telegrama czy WhatsApp-a.

Zobacz też: 10 najlepszych filmów na Netflix – co oglądać?

Taka funkcjonalność w Xiaomi Mi Band 6 byłaby z pewnością użyteczna, choć nie dałoby się wpisywać wszystkiego, na co się ma tylko ochotę. Użytkownik ma dostać do wyboru predefiniowane odpowiedzi, jak np. „Jestem na spotkaniu” lub „Odpiszę później”. Niewykluczone jednak, że te będzie się dało zmodyfikować w aplikacji i zdefiniować własne odpowiedzi. Jeżeli Mi Band 6 dostanie taką funkcję, bliżej mu będzie już do smartwatcha, niż samej opaski. Zresztą nie każdy ze smartwatchy ma nawet taką możliwość, więc Xiaomi dobrze „kombinuje”.

Kiedy NFC i płatności zbliżeniowe w Mi Band?

Xiaomi Mi Band 5
Xiaomi Mi Band 5

Nowy Xiaomi Mi Band 6 ma być także wyposażony w większy ekran, ale więcej szczegółów na ten temat nie ma. Pojawiły się jednak informacje, że Xiaomi pracuje nad wersją opaski z GPS-em na pokładzie. Taki moduł sprawiłby, że na treningi można byłoby wychodzić bez smartfona w kieszeni. Jednak to wpłynęłoby negatywnie na czas pracy urządzenia, który teraz jest wielce zadowalający. Zapewne część użytkowników byłaby zadowolona z tego, że Mi Band 6 dostałby moduł GPS, ale nie wszyscy. Jeżeli tak się stanie, zawsze można z niego po prostu nie korzystać.

Niewykluczone też, że w końcu Mi Band doczeka się modułu NFC, który będzie pozwalał m.in. na płatności zbliżeniowe. W Europie jest już opaska Mi Band 4, która pozwala na przypisanie kart MasterCard i płacenie w ten sposób. To jednak uzależnione jest nie od samego Xiaomi, a od banków i umów, które zawarte są z firmą. Tutaj więc wiele zależy od różnych czynników, bo sama opaska z modułem NFC jest jak najbardziej prawdopodobna. Wspominał o tym zresztą Andrew Wong podczas naszej rozmowy z nim. Czy to oznacza, że kiedy Xiaomi Mi Band 6 się pojawi, każda jego wersja będzie wyposażona w moduł NFC? Niekoniecznie, ale są na to spore szanse. Od dawna się o tym mówi, a wielu fanów tylko na takie coś czeka.

Xiaomi mi band 5
Xiaomi Mi Band 5

Cena Xiaomi Mi Band 6 może podskoczyć

Jeżeli wszystkie doniesienia się potwierdzą, to cena Xiaomi Mi Band 6 będzie wyższa, niż poprzednich modeli. Moduł GPS czy NFC, większy ekran i więcej funkcji to usprawiedliwi. Do tego ma dojść jeszcze SpO2 czy integracja z Alexą jako asystentem głosowym. Można więc powiedzieć, że opasce znacznie bliżej będzie już do samego smartwatcha. Tylko czy w sytuacji, gdzie za taki sprzęt, przyjdzie zapłacić, powiedzmy 300 złotych, znajdą się na niego chętni? Zapewne tak, bo to i tak byłoby taniej, niż za smartwatche oferujące podobne rozwiązania. Xiaomi Mi Band 6 prawdopodobnie zobaczymy w okolicach czerwca tego roku, jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie producentowi. A Wam czego najbardziej brakuje w Mi Bandach?

Źródło: GizmoChina / NooteBookCheck

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.