ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Oppo Inicjatywa Flash

Oppo nie zamierza trzymać technologii szybkiego ładowania tylko dla siebie

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Oppo kilka dni temu rzuciło hasło: szybkie ładowanie dla każdego! Teraz natomiast wiadomo, o co tak naprawdę chodzi. O dziwno nie, nie jest to parafraza cytatu z filmu Kingsajz. Zamiast tego, chodzi tu o projekt, który nosi nazwę Inicjatywa Flash. Ta powstała we współpracy z producentem akcesoriów Anker, a także NXP Semiconductors i FAW-Volkswagen. Zgodnie z hasłem ma ona dostarczyć technologię VOOC dla każdego zainteresowanego producenta. 

Oppo Inicjatywa Flash

Oppo Inicjatywa Flash

Inicjatywa Flash będzie licencjonować technologię ładowania przewodowego i bezprzewodowego Oppo producentom zewnętrznym. Produkty z VOOC będą certyfikowane pod względem bezpieczeństwa i zgodności przez CTTL, jedno z największych chińskich laboratoriów certyfikacji technologii. CTTL już przyznał Oppo VOOC tech 5-gwiazdkowy rating bezpieczeństwa i będzie nadal testować produkty innych firm, aby zapewnić, że są one całkowicie bezpieczne. Początek projektu obejmuje wejście technologii na rynek z trzech stron. Anker, znany ze swoich ładowarek i powerbanków, umożliwi szybkie ładowanie VOOC w domu i poza nim. FAW-Volkswagen zintegruje tę technologię w swoich samochodach. Natomiast firma NXP skupi się na tworzeniu płytek PCB z obsługą VOOC, aby inni mogli łatwo zintegrować je z samochodami, miejscami publicznymi, a nawet obiektami przemysłowymi.

Zobacz też: Plotki o Nintendo Switch Pro wracają jak bumerang – granie stacjonarne ma być lepszym doświadczeniem

To oczywiście jedynie punkt wyjścia, który ma zainteresować inwestowaniem w technologię także inne firmy. Nie wiadomo jednak, czy Oppo zechce sprzedawać licencje także innym producentom smartfonów. To właśnie ten aspekt jest tu kluczowy. Aby technologia VOOC osiągnęła sukces to musi być w stanie naładować znacznie więcej urządzeń, niż tylko tych pochodzących od Oppo. Dodatkowo inni producenci również musieliby wyrazić zainteresowanie rozwiązaniami producenta. Tym bardziej że technologia QuickCharge od Qualcomma jest dla nich dostępna niejako w pakiecie ze Snapdragonami, więc dodatkowa inwestycja mogłaby się mijać z celem. Dlatego też najważniejszym celem dla firmy powinna być tu współpraca z MediaTekiem. Tajwański producent procesorów co prawda dysponuje swoją technologią szybkiego ładowania, ale ta w porównaniu do VOOC wypada dość blado. Jednocześnie dzięki swojej popularności mógłby szybko spopularyzować rozwiązanie od Oppo.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy