ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Plany OPPO na MWC 2021 Szanghaj

Szybkie ładowanie dla każdego i rozwój 5G – zapowiedzi Oppo na MWC

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Azjatycka wersja targów MWC 2021 rozpoczyna się już jutro. Skupia się ona jednak bardziej na technologiach, niż gotowych produkatach. To oznacza, że nie zobaczymy na niej aż tak wielu nowych smartfonów, za to producenci zaskoczą nas licznymi innowacyjnymi rozwiązaniami. Dobrym przykładem jest tu OPPO, które już teraz uchyliło rąbka tajemnicy na temat tego, czego możemy się spodziewać w kolejnych dniach. Przy okazji wyjaśni się także to, czym ma być interaktywne ładowanie.

Plany OPPO na MWC 2021 Szanghaj

Plany OPPO na MWC 2021 Szanghaj

Zacznijmy od tego, że producent jeszcze raz zaprezentuje nam OPPO X 2021 z rozwijanym wyświetlaczem. Jednak to nie ekran tego wyjątkowego smartfona będzie odgrywał tu główną rolę, a najnowsza technologia bezprzewodowego ładowania firmy. Na czym ma ona polegać? No cóż, tego dowiemy się na pokazie. Bezprzewodowe ładowanie to jednak nie wszystko, co OPPO ma w zanadrzu. Producent nie zapomniał także o szybkim ładowaniu przewodowym, czyli swojej autorskiej technologii VOOC. Najważniejszym punktem programu będzie prezentacja globalnej inicjatywy, której celem jest wprowadzenie rozwiązań prostego, błyskawicznego ładowania urządzeń z każdej kategorii. Szybkie ładowanie dla każdego!

Zobacz też: Nowe oznaczenie na Allegro pokazuje, które oferty mają najlepsze ceny

Nie samym ładowaniem baterii żyje jednak człowiek. Trzeba ją przecież także rozładować. I tak przechodzimy do testu łączności 5G za pośrednictwem fal milimetrowych. Te mają być podstawą technologii 5G działającej lokalnie. OPPO postanowiło połączyć je z siecią Wi-Fi.  W tym celu stworzyło urządzenie OPPO 5G CPE, które zostanie zaprezentowane podczas MWCS. Konwertuje ono sygnały 5G, tworząc stabilne i szybkie połączenia Wi-Fi. Warto dodać, że powstało ono we współpracy z liderami technologii 5G takimi jak Qualcomm i Ericsson. Jego celem będzie wprowadzenie wszystkich urządzeń inteligentnego domu do świata 5G.

Źródło: OPPO

Sprawdź najnowsze wpisy