ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
IKEA chce stworzyć ekologiczne społeczeństwo

IKEA bawi się w inżynierię społeczną – firma chce uformować nowe, ekologiczne społeczeństwo

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

IKEA wychodzi poza granice ekologicznego domu, by pracować nad stworzeniem zrównoważonego społeczeństwa. Jeden z największych dostawców modeli do skręcania w skali 1:1 współpracuje z gminą Helsingborg w swojej ojczystej Szwecji nad projektem zielonej społeczności, znanym jako H22. Ten obejmuje rolnictwo, handel detaliczny i budownictwo mieszkaniowe. W mieście i jego okolicach powstają obiekty przygotowujące się do 35-dniowych targów, które rozpoczną się latem 2022 roku.

IKEA chce stworzyć ekologiczne społeczeństwo

IKEA chce stworzyć ekologiczne społeczeństwo

Na przedmieściach Drottninghög IKEA pomoże stworzyć miejski rynek rolniczy, którego celem będzie podnoszenie kwalifikacji mieszkańców oraz tworzenie nowych miejsc pracy i firm. Począwszy od tego roku, świeże rośliny będą uprawiane w miejscu nazwanym The Garden. Produkty te będą następnie wykorzystywane do produkcji lokalnych posiłków w The Kitchen, a wszystkie będą sprzedawane na The Market. W międzyczasie, w opuszczonym magazynie w dzielnicy portowej, zwiedzający będą mogli zapoznać się z nowymi metodami sprzedaży detalicznej, produkcji i wytwarzania. Tutaj IKEA zaprezentuje pomysły na domy przyszłości, w których nowe technologie kształtują formę i funkcję przestrzeni życiowej. Firma zaprezentuje również swoje tekstylia i techniki druku w nadziei na rozwój przyjaznych środowisku metod produkcji. Zwieńczeniem projektu ma być natomiast las miejski Fredriksdalsskogen. Całość ma spinać samowystarczalny system wodno-energetyczny. 

Zobacz też: Nowa funkcja w Mapach Apple – zgłaszanie kolizji coraz bliżej

Aby pomóc w promocji projektu, producent mebli uruchamia serię podcastów zatytułowaną Wyrocznia. W niej lokalni mieszkańcy podzielą się swoimi historiami na temat miasta w kilku jednogodzinnych odcinkach. H22 to najnowszy krok IKEI w kierunku przyjęcia bardziej przyjaznej środowisku polityki. Wcześniej firma zobowiązała się, że do 2030 roku będzie działać pozytywnie na rzecz klimatu, a jej celem jest wygenerowanie do końca 2019 roku więcej energii ze źródeł odnawialnych, niż zużywają jej sklepy. Obiecała również, że do października 2021 roku zaprzestanie sprzedaży baterii alkalicznych, które nie nadają się do ponownego ładowania, ze względu na obawy dotyczące odpadów i zrównoważonego rozwoju.

Źródło: Engadget

Sprawdź najnowsze wpisy