ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Nowy Jork zakaże wydobycie BitCoina?

Mastercard będzie wspierał kryptowaluty jeszcze w tym roku – są jednak pewne zasady

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Mastercard zobowiązał się do wspierania kryptowalut w swojej sieci jeszcze w tym roku. Jest to najnowszym wskaźnikiem rosnącej akceptacji walut cyfrowych wśród głównych firm finansowych. Tak długo, jak akceptacja konsumentów będzie się rozwijać, a przeszkody regulacyjne nie wykoleją całej sprawy, wydaje się, że przyszłość walut cyfrowych może być wręcz świetlana. Rzecz jasna pod warunkiem, że ich kurs się nieco ustabilizuje. W końcu nikt raczej nie chciałby kupić kajzerki za kwotę, która po kilkunastu tygodniach pozwoliłaby na zakup używanego samochodu. 

MasterCard będzie wspierał kryptowaluty

MasterCard będzie wspierał kryptowaluty

Zaledwie kilka dni po tym, jak producent samochodów elektrycznych Tesla ogłosiła inwestycję w Bitcoina o wartości 1,5 miliarda dolarów, która wyniosła wartość kryptowaluty na rekordowy poziom, kolejny duży gracz przygotowuje się do wejścia na rynek. Mastercard zapowiedział, że przygotowuje się teraz do przyszłości kryptowalut i płatności i tym samym zacznie wspierać wybrane z nich bezpośrednio w swojej sieci w tym roku. Korporacja usług finansowych nie określiła, które cyfrowe aktywa obejmie początkowo. Podkreśliła jednak, że decyzje te będą poparte głęboką analizą rynku, ale także zapewnieniem swobody.

Nasza filozofia dotycząca kryptowalut jest prosta: Chodzi o wybór. Mastercard nie jest tu po to, by zalecać Ci korzystanie z kryptowalut.  Jesteśmy po to, aby umożliwić klientom, handlowcom i firmom przenoszenie wartości cyfrowych — tradycyjnych lub kryptowalutowych — w dowolny sposób. To powinien być twój wybór, to twoje pieniądze.

Zobacz też: Stadia jako podstawowa aplikacja w Chrome OS – Google chce wypromować nowy typ laptopów do gier

Mastercard powiedział, że za doborem kryptowalut mają stać cztery elementy. Prywatność i bezpieczeństwo są najważniejsze, podobnie jak surowe protokoły zgodności. Cyfrowe aktywa muszą również stosować się do lokalnych praw i przepisów. Dodatkowo będą musiały zaoferować stabilność. Firma podkreśla, że to ma być środek płatniczy, a nie inwestycja. MasterCard nie określił jeszcze dokładnej daty wsparcia dla kryptowalut. Te jednak pojawią się jeszcze w tym roku.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najnowsze wpisy