ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Aplikacja Stadia na Chrome OS

Stadia jako podstawowa aplikacja w Chrome OS – Google chce wypromować nowy typ laptopów do gier

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Chromebooki zyskały na popularności w ciągu ostatnich kilku miesięcy dzięki popularyzacji zdalnej pracy i nauki. Urządzenia te świetnie nadają się do pracy i oglądania multimediów w sieci. Google chce jednak od jakiegoś czasu przekonać użytkowników, że to również świetny sprzęt do gier. Dlatego też jakiś czas temu poprawiono w nich obsługę kontrolerów, oraz dodano do Sklepu Play zakładkę z grami dostosowanymi do Chrome OS. Teraz jednak Google chce wykorzystać do promowania tego aspektu usługę Stadia.

Aplikacja Stadia na Chrome OS

Aplikacja Stadia na Chrome OS

W normalnej sytuacji promowanie Chromebooków jako komputerów do gier mogłoby się skończyć jedynie pustym śmiechem. Rzecz w tym, że nie żyjemy w normalnych czasach. Zarówno dostęp do konsol nowej generacji, jak i kart graficzny jest mocno ograniczony. Gracze mogą co najwyżej korzystać z tego, co już mają, lub rozwiązań w chmurze. I właśnie na to drugie liczy Google. Chrome OS nigdy nie będzie dobrym systemem do natywnego uruchamiania gier. Jednak świetnie się sprawdzi przy ich strumieniowaniu. Na swoim Twitterowym koncie Google napisało:

Zacznij grać w gry bez czekania na pobranie lub aktualizacje. Kliknij ikonę Stadia w swoim menu aplikacji, aby zacząć.

Warto podkreślić, że mowa tu o aplikacji PWA, która będzie preinstalowana na Chrome OS, a nie wersji na Androida ze Sklepu Play. Technicznie rzecz biorąc niewiele to się różni od uruchamiania Stadii przez przeglądarkę, daje jednak klientom wrażenie, że mają do czynienia z dedykowaną aplikacją. A skoro już tam ona jest, to czemu nie skorzystać? 

Zobacz też: Redmi Note 10 nadciąga – wiemy, kiedy ma pojawić się nowy smartfon

Dodatkowo Google oferuje 3 miesiące za darmo dla wersji Stadia Pro dla nowych Chromebooków. W ten sposób gracze będą mogli się przyzwyczaić do gry w ten sposób, a także zacząć budować swoją bibliotekę gier. Warto podkreślić, że w przypadku Stadii można w nie grać nawet w darmowej wersji, i to bez zbędnego czekania, jak ma to miejsce w przypadku darmowej wersji usługi od Nvidii. 

Źródło: XDA-Developers

Sprawdź najnowsze wpisy