ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Instagram prawie jak OnlyFans

Instagram rozpoczyna walkę z nękaniem przez wiadomości prywatne

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Instagram twierdzi, że zamierza rozpocząć walkę z nękaniem w wiadomościach prywatnych. Serwis w tej kwestii nie zamierza bawić się w półśrodki. Zamierza blokować konta użytkowników,  którzy wykorzystują tę formę komunikacji do nękania, molestowania lub grożenia innym. Zmiana następuje po tym, jak kilku piłkarzy w Wielkiej Brytanii zgłosiło rasistowskie ataki za pośrednictwem aplikacji. 

Instagram walczy z nękaniem przez wiadomości prywatne

Instagram walczy z nękaniem przez wiadomości prywatne
Fot. PixaBay

W poście na swoim blogu Instagram przyznał, że rasistowskie wiadomości skierowane do piłkarzy są główną zmianą polityki firmy. Dodał przy tym, że taka forma ataków stanowi znacznie większy problem, ponieważ w ich przypadku nie używa tej samej zautomatyzowanej technologii, której używa do wykrywania nękania w komentarzach. Pocieszające jest jednak to, że nowa polityka nie zamierza ich wprowadzić do wiadomości prywatnych. Zamiast tego firma ma jedynie podejmować ostrzejsze działania, gdy takie wiadomości zostaną zgłoszone przez atakowanego użytkownika. 

Zobacz też: Twój MacBook Pro nie chce się ładować? Jeśli jest na tej liście, to Apple rozwiąże ten problem

Wcześniej Instagram tymczasowo ograniczał możliwość korzystania z wiadomości prywatnych użytkownikom, którzy zostali zgłoszeni za nękanie. Teraz firma twierdzi, że powtarzające się wiadomości naruszające prawo będą skutkowały stałym zawieszeniem usługi. 

Będziemy również wyłączać nowe konta utworzone w celu obejścia naszych ograniczeń dotyczących przesyłania wiadomości. 

— Podaje Instagram.

To oznacza, że nawet jeśli ktoś taki założy nowe konto, to ono również zostanie zablokowane. 

Źródło: Engadget

Sprawdź najnowsze wpisy