Instagram prawie jak OnlyFans

Instagram Lite to istny maluch – pojedyncze zdjęcie, czy plik mp3 zajmują więcej miejsca

2 minuty czytania
Komentarze

Prawie wszystkie popularne aplikacje społecznościowe mają już swoje wersje lite. Te są dedykowane dla rynków, gdzie ludzie korzystają ze słabych smartfonów, a dostęp do szybkiego internetu jest utrudniony. Znajdziemy więc programy takie jak: Facebook Lite, Messenger Lite i Twitter Lite. Zresztą do dyspozycji mamy także cały system w wersji Lite, czyli Androida Go, oraz zestaw aplikacji Google zbudowanych właśnie na jego podstawie. To tylko podkreśla, jak ważne nawet dziś są lekkie wersje aplikacji. Do ich grona doszedł właśnie Instagram, także w wersji Lite. 

Instragram Lite

Instragram Lite

No dobrze, już kiedyś Instagram Lite istniał. Projekt ten został jednak zamknięty kilka miesięcy temu. Nie ma w tym z resztą niczego dziwnego, ponieważ nie cieszył się on najlepszymi opiniami. Teraz Facebook wiedziony doświadczeniem wydał zupełnie nową aplikację o tej samej nazwie. Tym, co w jej przypadku robi największe wrażenie, to ilość miejsca, jaką zajmuje. Kilkunastomegabajtowe wersje Lite programów to przy niej istne kolosy. Instagram Lite może się bowiem pochwalić rozmiarem poniżej 2 MB. To o wiele mniej, niz większość piosenek w pliku mp3, czy zdjęć wykonanych w rozsądnej jakości. 

Zobacz też: Zdjęcia Google zamienią fotografie 2D w 3D

Na razie aplikacja Instagram Lite jest ograniczona do Indii. Dodatkowo obsługuje jedynie lokalne języki, takie jak Bangla, Gujarati, Hindi, Kannada, Malajalam, Marathi, Punjabi, Tamil i Telugu. Warto jednak podkreślić, że to właśnie Kraj nad Gangesem jest miejscem, gdzie Android Go i aplikacje Lite cieszą się największą popularnością. Dodatkowo to właśnie stamtąd pochodzi największa ilość użytkowników Facebooka. Serwis jednak obiecuje, że z czasem aplikacja ta będzie rozszerzana następne języki i państwa.

Źródło: Gizmochina