Xiaomi blokuje usługi Google

Ściąganie Xiaomi z Chin to marny pomysł – firma blokuje usługi Google

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Zakup smartfonów Xiaomi bezpośrednio z Chin jest dość powszechnym podejściem wielu osób. W ten sposób można ominąć wszelkie marże pośredników, a nierzadko również cło. Problem w tym, że takie praktyki nie są na rękę partnerom giganta. Najprawdopodobniej właśnie to jest jedną z przyczyn nowej decyzji Xiaomi o zablokowaniu usług Google na smartfonach sprowadzanych z Państwa Środka. Oczywiście sam zakup smartfona bezpośrednio z jego rodzimego kraju wciąż będzie możliwy.

Xiaomi blokuje usługi Google na smartfonach z Chin

Xiaomi blokuje usługi Google

Ostatnio niektórzy użytkownicy MIUI zaczęli zgłaszać, że nie byli w stanie zainstalować Google Mobile Services (GMS) na swoich smartfonach. Wydaje się, że ograniczenia pojawiły się po wprowadzeniu MIUI 12.5. Warto podkreślić, że ta wersja jest dostępna dla chińskich odbiorców już od jakiegoś czasu, mimo że reszta świata wciąż czeka na aktualizację. To, co pierwotnie było jedynie podejrzeniami, teraz zostało potwierdzone. Xiaomi oficjalnie odpowiedziało na kwestie problemów instalacji usług Google na smarfonach z najnowszą wersją nakładki. Producent stwierdził, że już nie pozwala użytkownikom na instalowanie GMS na smartfonach z MIUI China.

Zobacz też: ZTE znowu pierwszy? Axon 30 Pro z wyjątkowym aparatem Samsunga

Biorąc pod uwagę, że usługi Google są zakazane w Chinach, to lokalni użytkownicy nawet nie odczują tej straty. Sytuacja ta uderzy jedynie w tych, którzy importują smartfony od producenta. Urządzenia z oficjalnej dystrybucji, między innymi w Polsce, wciąż będą wyposażone w GMS. Nie jest to też kwestia blokady nałożonej przez Stany Zjednoczone, a kwestia wewnętrznej zmiany zasad polityki producenta. 

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy