Google blokuje Rosjanom przychody z reklam

Jak zawiesić… Google? A raczej samą wyszukiwarkę giganta

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Kto nigdy się nie myli, ten nic nie robi, a błędy zdarzają się nawet najlepszym. W tym przypadku mowa jest o Google. Najnowszy poważny błąd dotyczy niestandardowych zakresów dat w wyszukiwarce. Powoduje on zawieszenie wyszukiwarki Google. Na szczęście jedynie na tej jednej, nieszczęsnej karcie. Google obecnie pracuje nad jego naprawą. Na szczęście do tego czasu możemy korzystać z obejścia tego problemu. 

Błąd wyszukiwarki Google

Błąd wyszukiwarki Google

Błąd został po raz pierwszy zgłoszony na forach pomocy Google Search Help około kilku dni temu, i od tego czasu zdobył 368 głosów od użytkowników doświadczających tego samego problemu. Chodzi tu o to, że karty przeglądarki zamrażają się podczas korzystania z niestandardowej funkcji zakresu dat obecnej w menu narzędzi wyszukiwarki. Na szczęście gigant przedstawił pewne obejście tego problemu. Zgodnie z sugestią Dannyego Sullivana, który pełni funkcję publicznego rzecznika Wyszukiwarki Google, wciąż można wyszukiwać za pośrednictwem komend. 

Zobacz też: Telegram cenzurował wezwania do szturmu na Kapitol w USA – teraz stanie przed sądem

Warto tu przybliżyć ich działanie. Jeśli szukamy jakiejś informacji sprzed danej daty, to po wpisaniu wyszukiwanej frazy należy wpisać before:(data). Na przykład jeśli szukamy informacji o tej pierwszej Motoroli RAZR, to warto ich szukać przed 2019 rokiem. W takim wypadku wpisujemy:

Motorola RAZR before:2019

Można także szukać informacji sprzed bardziej konkretnej daty. Powiedzmy, że z jakiegoś powodu nie chcemy widzieć wyników wyszukiwania na temat rzeczonego smartfona z tego tygodnia. Wtedy wpisujemy:

Motorola RAZR before:2021-01-18

Analogicznie sprawa wygląda, kiedy szukamy informacji nowszych. Jednak zamiast before wpisujemy after. I tak dla nowej Motoroli RAZR wpisujemy:

Motorola RAZR after:2018

Natomiast dla informacji z tego tygodnia na jej temat:

Motorola RAZR after: 2021-01-17

Jak widać, same komendy są niezwykle proste. Opieranie się na nich nie powinno więc stanowić większego problemu w trakcie oczekiwania na naprawę graficznej funkcji.

Źródło: AndroidPolice

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy