Może i w komputerach stacjonarnych dominuje AMD, jednak w przypadku laptopów liderem wciąż są Niebiescy. Chcą oni jednak przy okazji zadbać o powstanie nowej klasy urządzeń. Intel najwyraźniej kontynuuje rozwój laptopów ze składanymi wyświetlaczami. Oznaczać to będzie nowy typ notebooków, które mają pojawić się na rynku komercyjnym w drugiej połowie tego roku. Wybór typów urządzeń będzie więc jeszcze większy, niż dotychczas.

Intel – laptopy ze składanymi ekranami

Laptopy ze składanymi ekranami
Zwijany laptop LG

Według raportu DigiTimes Intel współpracuje z wieloma producentami laptopów, aby osiągnąć ten cel. Innymi słowy, rozwój notebooków ze składanymi wyświetlaczami nabiera tempa i wkrótce będziemy mogli zobaczyć, jak producenci wprowadzają na rynek swoje produkty tej klasy. Przecieki sugerują, że do końca roku powinno się pojawić przynajmniej kilka takich urządzeń od różnych firm. W dalszej części raportu znajduje się informacja, że prace nad tymi rozwiązaniami osiągnęły już ostatni etap rozwoju. Biorąc pod uwagę, że Lenovo ma już w swojej ofercie ThinkPada z takim ekranem, to można powiedzieć, że to lekkie niedopowiedzenie. Z drugiej strony może tu chodzić o laptopa wykonanego przez Intela, który miałby być bazą lub wzorcem dla pozostałych firm.

Zobacz też: Milowe kroki Huawei Mobile Services – rok rozwoju AppGallery robi wrażenie

 Według źródeł, które są bliskie łańcucha dostaw, te składane laptopy z ekranem mogą być wycenione na 70 tysięcy nowych dolarów tajwańskich, czyli około 9 tysięcy PLN. To sporo pieniędzy i obawiam się, że nie wynika to ze standardowego podatku od nowości. Rozmiar samego składanego wyświetlacza może być jednym z głównych powodów jego wysokiej ceny. Niestety, ale nie ma raczej co oczekiwać na to, że ta technologia będzie tania.

Źródło: DigiTimes

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.