Kilka dni temu firma OPPO zaprezentowała smartfon oznaczony jako X 2021. Jest to pierwszy na świecie oficjalny prototyp smartfona z rozwijanym ekranem. Firma ujawniła tylko drobne szczegóły dotyczące tego urządzenia. Nie wiadomo czy kiedykolwiek trafi ono na półki. Warto jednak pamiętać, że to LG ma w tej kwestii znacznie większe doświadczenie, chociaż jak do tej pory pochwaliło się jedynie swoim telewizorem. Koreański producent obiecał jednak, że już w przyszłym roku na sklepowe półki trafi smartfon tego typu. Okazuje się, że rozwiązania te mogą sprawdzić się w jeszcze jednej kategorii urządzeń, czyli w laptopach.

Rozwijany laptop od LG

Rozwijany laptop od LG

LG złożyło wniosek o patent na rozwijanego laptopa. Zgodnie ze schematami, wyświetlacz w tym urządzeniu może być rozwijany do wymiarów od 13,3 do 17 cali. Ma się on ukrywać w swego rodzaju listwie, gdzie będzie schowana także pozostała elektronika. Co więcej, projekt zakłada, że klawiatura i touchpad będą na nią nawinięte. To oznacza, że kiedy laptop będzie całkowicie zwinięty, to będzie wyglądał bardziej jak soundbar. Można mieć oczywiście pewne obawy, jeśli chodzi o kąt wychylenia ekranu lub możliwość pracy z taką klawiaturą na kolanach. Możliwe jednak, że LG rozwiąże te kwestie w przyszłości przy użyciu zatrzasków. 

Zobacz też: Tryb Battle Royale trafił do Age of Empires II: Definitive Edition

Czy taka konstrukcja w ogóle ma jakieś zalety poza futurystycznym wyglądem? No cóż, na pewno pozwoli to na zupełnie inną organizację przestrzeni podczas przenoszenia urządzenia. Oczywiście to ze względu na zastosowaną technologię raczej będzie bardzo delikatne. Możliwe jednak, że specjalny, dedykowany pokrowiec rozwiąże ten problem. Jeśli to rozwiązanie się przyjmie, to możliwe, że ekrany z proporcjami 4:3 znów wrócą do łask. Pozwolą one bowiem na zaoferowanie znacznie większego ekranu bez zwiększania rozmiarów samego urządzenia. 

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.