AppGallery Getin Noble Bank

Milowe kroki Huawei Mobile Services – rok rozwoju AppGallery robi wrażenie

6 minut czytania
Komentarze

Zbliża się koniec roku, a to zawsze czas podsumowań. Tym razem kończy się okres, który był wyjątkowy na wiele sposobów. Dlatego wniosków do wyciągnięcia jest od groma. W takim razie przyjrzyjmy się temu, co zmieniło się w Huawei Mobile Services. AppGallery i inne usługi Huawei miały rok, żeby pokazać swój rozwój, a przez to udowodnić, co są warte. Jak domyślacie się po przeczytaniu tytułu, jest lepiej niż dobrze, choć na pewno nie można spoczywać na laurach.

Huawei Mobile Services na czele z AppGallery po roku to przede wszystkim wyraźny rozwój

Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest

Rok temu poznaliśmy pierwszego smartfona, którego celem było pokazaniem możliwości Huawei Mobile Services. Mowa naturalnie o Mate 30 Pro, który na początku tego roku trafił również do Polski. Dosyć nieśmiało przywitał się z nami, bo w ograniczonej dostępności, ale na pewno wzbudzał zainteresowanie. Jednak prawdziwy start usług Huawei w naszym kraju przypadł na marzec, kiedy poznaliśmy serię P40 na czele ze świetnie wycenionym P40 lite. Dołóżmy do tego rewelacyjnie ocenianego między innymi za możliwości fotograficzne P40 Pro i można było spać spokojnie – portfolio Huawei pod względem technicznym z pewnością nie ucierpiało na braku Usług Google.

Ciekawe premiery sprzętowe tylko wzbudzały pytania o to, jak działają smartfony i tablety z Huawei Mobile Services. Co oferuje sklep AppGallery? Jakie usługi jeszcze są oferowane? Te i multum innych zagadnień wyjaśnialiśmy na łamach naszego portalu, stale obserwując rozwój firmy, która jednocześnie bardzo dużo się uczyła. Niemniej każdego miesiąca, jak nie tygodnia docierała do nas pozytywna informacja o uruchomieniu kolejnej istotnej usługi lub pozyskaniu kolejnego ważnego gracza w AppGallery. Dlatego teraz przyjrzyjmy się najważniejszym nowościom, które pojawiły się przez ten rok w ramach Huawei Mobile Services.

Petal Search – jedna wyszukiwarka, by rządzić wszystkimi

petal search wyszukiwarka

Zdecydowanie jedną z najważniejszych nowości, które zostały wprowadzone przez Huawei, jest Petal Search. Wyszukiwarka, która nie jest tylko prostym narzędziem do szukania fraz w ograniczonej bazie, dała nowe spojrzenie na formę obsługi urządzeń z HMS. Z jej poziomu znajdziemy nie tylko najważniejsze informacje ze świata, hotele, restauracje, ale przede wszystkim w przystępny i spójny sposób zainstalujemy aplikacje ze sprawdzonych źródeł. Huawei nie zamyka się wyłącznie na AppGallery. Mimo że ten sklep oferuje wiele ważnych aplikacji, to jego rozszerzeniem jest właśnie Petal Search, o czym świadczy współpraca między innymi z APK Pure. Tym sposobem baza gier i programów jest ogromna. W ten sposób najdziemy zdecydowaną większość najpopularniejszych tytułów na rynku. Od portali społecznościowych, przechodząc przez narzędzia, kończąc na bardziej wyselekcjonowanych kategoriach – to wszystko w jednej wyszukiwarce. Jest ona jednocześnie czytelna i banalna w obsłudze. Więcej o Petal Search możecie dowiedzieć się z naszego podsumowania Huawei Developer Conference Polska.

Liczby mówią same za siebie, czyli AppGallery rośnie w siłę

huawei mobile services appgallery rozwoj

Mając Petal Search w swoich zasobach, Huawei nie zapomina o własnym sklepie. AppGallery w pełni zasługuje na miano 3. największego sklepu z aplikacjami, który znajdziemy oficjalnie zainstalowany na urządzeniach mobilnych. Zasoby gier i programów stale rosną. Dotyczy to również tytułów z naszego rodzimego rynku. Tutaj należą się ogromne brawa dla Huawei za sprawne działania związane ze zbieraniem informacji o potrzebach konsumentach. Jeśli spojrzymy na komentarze mówiące o brakach w AppGallery z początku roku, to dzisiaj znakomita większość będzie nieaktualna. Librus, InPost, OLX, wiele nawigacji na czele z AutoMapą, Empik i Blix dostępne są w AppGallery w ramach pełnej integracji z Huawei Mobile Services. Sam fakt, że niemalże co drugi Polak wie, czym jest AppGallery to kolejny sukces.

Aplikacje bankowe udowadniają, że usługi Huawei są godne uwagi

iko appgallery pko bp huawei mobile services hms

Na pewno przełomowym wydarzeniem dla potencjalnych użytkowników AppGallery okazały się pierwsze ogłoszenia banków dotyczące chęci rozwoju swoich aplikacji z duchem Huawei Mobile Services. Wszystko zaczęło się od mBanku i PKO BP, których programy do bankowości mobilnej są już dostępne na wszystkich urządzeniach Huawei. Kolejne banki już opracowują swoje propozycje i mówimy tu o Pekao S.A. (PeoPay i PeoPay Kids), Getin Noble Bank (Getin Mobile i Noble Mobile), Millennium, Idea Banku oraz Nest Banku. To pokazuje, że każdy bank, który liczy się z konsumentami i rozwojem mobilnych ekosystemów, widzi sens i potrzebę zaistnienia w AppGallery.

Rozpędzony Huawei nie będzie zwalniać – dalszy rozwój AppGallery nieunikniony

Huawei HMS Core 5.0

Skoro wiemy, że Huawei może zaliczyć miniony rok do bardzo udanych, to co dalej? Oczywiście firma nie może zwalniać tempa i wszelkie zapowiedzi zdają się potwierdzać to założenie. Dotychczasowe obietnice są spełniane – czasami z wyraźną nawiązką (patrz: Petal Search). Nikt nie może powiedzieć, że to był łatwy rok, ale wszelkie ruchy związane z rozwojem Huawei Mobile Services i samego sklepu AppGallery należą do udanych. W ten sposób firmie udało się uzyskać wielu partnerów, a co za tym idzie – zaufanie. Z czasem może być tylko lepiej. W końcu im więcej kluczowych graczy widzi potencjał w usługach Huawei, tym większe zaangażowanie najbliższej konkurencji i chęć, aby nie zostać w tyle. Koło w ten sposób się zamyka i zaczyna samo napędzać.

Powoli dochodzimy do momentu, kiedy brak stosownej aplikacji w AppGallery jest odbierany za obowiązkowy punkt do poprawy. Mimo wszystko Huawei nie zamierza rezygnować ze swoich działań. Dlatego nadal możemy spodziewać się szeregu promocji, które nie tylko zachęcają do pobierania aplikacji z autorskiego sklepu, ale także do stałego zapoznawania się z coraz to nowszymi tytułami.

Zobacz też: Przeglądarka Huawei teraz ze wsparciem dla podcastów.

Podsumowania zazwyczaj powinny kończyć się przedstawienie wizji przyszłości. Dlatego mam wrażenie, że przed Huawei, Huawei Mobile Services i AppGallery stoi jeszcze cięższe zadanie niż rok temu. W końcu cele rozwoju trzeba stawiać coraz wyżej. Dlatego powtórzenie tak udanego (i tak trudnego) okresu zapowiada się bardzo ambitnie. Jeśli za rok firma będzie mogła pochwalić się jeszcze lepszymi wynikami, to już nikt nie powinien mieć wątpliwości, że usługi Huawei są godne uwagi. Tego naturalnie życzę zarówno Huawei, jak i nam, konsumentom, bo wszyscy na tym możemy skorzystać.

Wpis powstał we współpracy z Huawei

Motyw