Od dawna wiadomo, że OnePlus pracuje nad własnym smartwatchem. Dodatkowo producent niedawno rozpoczął współpracę z Google w celu poprawienia Wear OS. Mimo to szef firmy podkreślał, że pierwsze urządzenie noszone, jakie wyda firma niekoniecznie będzie bazowało na systemie od Google. To natomiast budziło pewne wątpliwości. W końcu tworzenie smartwatchy na różnych platformach to na dłuższą metę proszenie się o kłopoty z kompatybilnością i wparciem. Okazuje się jednak, że nie będzie ani Wear OS, ani problemów. Jak to możliwe? No cóż, bo to nie będzie smartwatch.

Opaska OnePlus zamiast smartwatcha

Opaska OnePlus zamiast smartwatcha

Według najnowszych doniesień premiera OnePlus Watcha będzie miała miejsce raczej później, niż wcześniej. Chociaż wciąż jest tu mowa o 2021 roku. Jednak zanim to nastąpi, to producent ma wydać opaskę, która ma konkurować z produktami Xiaomi czy Huaweia. Wydanie własnej opaski może być w tym przypadku świetnym pomysłem. Prostsze, noszone urządzenie pozwoli bowiem producentowi na zbadanie tego zupełnie nowego z jego perspektywy rynku. Oczywiście nie wszystkie doświadczenia z opaski można przenieść na potrzeby smartwatcha. Są to w końcu dwie różne kategorie urządzeń, chociaż pod wieloma względami niezwykle do siebie podobne. 

Zobacz też: Zakupy, muzyka, nawigacja i gry w AppGallery – bądź zawsze na bieżąco!

Nie brakuje także pierwszych przecieków na temat tej opaski. Ma się ona nazywać OnePlus Band. Producent ma się w jej przypadku zdecydować na kolorowy ekran AMOLED, podobnie jak robi to Xiaomi od dwóch generacji Mi Banda. Sam wyświetlacz ma być płaski. Nie ma więc mowy o urządzeniu owijającym nadgarstek. Jako że nie będzie to smartwatch, to OnePlus musi przygotować na niego jakiś prosty system odpowiedzialny za wyświetlanie powiadomień i obsługę dość podstawowej funkcjonalności. To jednak raczej nie powinno sprawiać firmie większego problemu. Co ciekawe, przecieki mówią też o cenie urządzenia. Ta ma wynosić około 40 USD. Gdyby producent w tej kwocie dołożył jeszcze moduł GPS i NFC, a pozostałe funkcje działałyby bez zarzutu, to jego opaska byłaby chyba bezkonkurencyjna na rynku.

Źródło: SlashGear

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.