Zegarek OnePlus jest w fazie rozwoju od kilku lat, ale podobno projekt ten został odłożony na półkę. Firma jednak znów rozpoczęła nad nim prace. Dobrym dowodem jest, chociażby to, że producent wspiera Google w poprawieniu Wear OS. Są również o wiele bardziej bezpośrednie dowody, takie jak przecieki, a nawet grafiki prezentujące paski limitowanej edycji zegarka nawiązujące do gry Cyberpunk 2077. Niestety, OnePlus zdecydował się odroczyć premierę. Teraz jednak Pete Lau, dyrektor generalny firmy zdradził, kiedy możemy się spodziewać tego urządzenia.

OnePlus Watch zapowiedziany

Jakiś czas temu w wywiadzie z InputMag przyznał, że firma rzeczywiście pracuje nad smartwarem. Teraz natomiast za pośrednictwem Twittera otwarcie oświadczył, że zegarek trafi na rynek już na początku przyszłego roku. Nie zdradził jednak konkretnej daty premiery. Możemy jednak spodziewać się, że ta będzie powiązana z serią OnePlus 9. Warto także podsumować to, co już wiemy. Przede wszystkim zegarek producenta ma dostać okrągłą tarczę. To ma go uchronić od doszukiwania się podobieństw pomiędzy Apple Watchem. 

Zobacz też: Serial „Przyjaciele” zniknie z Netflixa w Polsce jeszcze w tym roku

Bardziej złożoną kwestią jest zastosowany system operacyjny. Otóż istnieją doniesienia, że smartwatch zadebiutuje z Wear OS. Sam Pete Lau ujawnił, że OnePlus pracuje z Google, aby poprawić Wear OS. Podkreślił jednak, że to wcale nie oznacza, iż ich pierwszy zegarek zadebiutuje z platformą Google. Z drugiej strony wypuszczenie smartwatcha na platformie, która domyślnie ma zostać porzucona na rzecz Wear OS, nie wydaje się raczej najlepszą zagrywką. Możliwe jednak, że OnePlus podczas premiery ogłosi, że z czasem ich smartwatch może doczekać się wymiany systemu na ten od Google. To jednak jedynie spekulacje.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.