Firma Corning, producent znanego Gorilla Glass, osiągnęła ostatnią fazę rozwoju dla swojego elastycznego szkła. Amerykańska firma dzięki temu ma być głównym dostawcą tego typu rozwiązań na świecie. Warto tu dodać, że według zapowiedzi podjęła ona współpracę z Samsungiem. To oznacza, że elastyczne Gorilla Glass zastąpi UTG koreańskiego producenta. Warto również podkreślić, że skoro ten decyduje się na rozwiązanie firmy zewnętrznej, to nowe szkło Corning musi oferować znacznie lepsze parametry.

Elastyczne Gorilla Glass

Elastyczne Gorilla Glass

Według rzecznika prasowego producenta firma jest obecnie w końcowej fazie rozwoju elastycznego szkła, natomiast masowa produkcja i komercjalizacja rozpocznie się w 2021 roku. Warto tu przypomnieć, że już we wrześniu 2020 roku firma zapowiedziała, że testuje próbki i planuje oficjalnie wprowadzić na rynek swoje rozwiązanie w ciągu 12 miesięcy.

Zobacz też: Huawei szykuje laptopa z Kirinem i Deepin OS – specyfikacja w Sieci

Dla rozjaśnienia sprawy warto podkreślić, że Samsung, mimo że jest producentem własnego szkła, to głównym jego elementem jest szklany podkład produkowany przez niemiecką firmę Schott. Corning tym samym może stać się drugim graczem na tym rynku, jednocześnie oferując rozwiązanie znacznie bardziej kompletne. To natomiast powoduje jednocześnie powstanie wewnętrznej konkurencji wewnątrz Samsunga. Otóż obecnie za UTC odpowiada Samsung Display, które podpisało ze Schott trzyletnią umowę na dostarczanie szkła. Natomiast z firmą Corning umowę podpisało Samsung Elektronics, które zamierza zbudować własny łańcuch dostaw i rozpocząć niezależną produkcję. Warto tu podkreślić, że to właśnie ten dział jest odpowiedzialny za produkcję smartfonów, przez co ma decydujący głos względem zastosowanych w nich rozwiązań. 

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.