Huawei Terminal Business

Huawei szykuje laptopa z Kirinem i Deepin OS – specyfikacja w Sieci

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

Kto powiedział, że rynek laptopów jest nudny i wyraźnie ograniczony? Huawei chce zmienić takie postrzeganie za sprawą kolejnej propozycji, która ostatecznie ma się nazywać Qingyun L410. Tak, nazwa raczej ma marne szanse na sprawdzenie się w Europie, ale na razie zostańmy w Chinach. Właśnie tam znaleziono pudełko, które zdradza specyfikację tego wyjątkowego laptopa – w końcu wewnątrz nie znajdziemy układów Intela lub AMD. Pojawi się Kirin. W przypadku oprogramowania również nie zagości nic typowego pokroju Windowsa.

Huawei chce wykorzystać swoje układy Kirin w laptopach, aby Deepin OS 20 miał, czym zarządzać

Zacznijmy od systemu, czyli Deepin OS 20. Jest to jedna z wariacji Linuxa, którą uważa się jednocześnie za jedną z najładniejszych. Ostatecznie wydana wersja pod koniec poprzedniego kwartału uznawana jest za stabilną, choć użytkownicy nadal potrafią narzekać na stabilność. Niemniej na premierę Huawei Qingyun L410 jeszcze trzeba chwilę zaczekać, więc wspólnymi siłami może udać się obu firmom dopracować optymalizację. Docelowo niewykluczone, że pojawi się aktualizacja do… autorskiego wydania HarmonyOS lub Hongmeng. Tymczasem spójrzmy na specyfikację z pudełka:

huawei qingyun l410 kirin 990 deepin os 20 laptop

To właśnie Kirin 990 ma napędzać omawianego laptopa. Flagowa jednostka znana między innymi z Huawei P40 Pro zostanie połączona z 8 GB RAM i dyskiem 512 GB – prawdopodobnie SSD. Zastosowany układ każe podejrzewać, że nie powinno zabraknąć modemu 5G. System ma być prezentowany na 14-calowym wyświetlaczu (2K), a budowa i poszczególne elementy wyposażenia nawiązywać do MateBooka B5-420. Jednocześnie ma być od niego tańszy, choć o konkretnych cenach na razie nie ma mowy.

Zobacz też: Samsung zapowiada nową technologię wyświetlaczy – ma być wyraźnie lepsza.

Sama data premiery omawianego laptopa przewidywana jest na marzec 2021 roku. Oczywiście na tę chwilę ciężko ocenić, że Qingyun L410 w ogóle opuści Chiny. Zważywszy na zapotrzebowanie, wyraźnie widać, że jest to propozycja przeznaczona na rodzimy rynek. Niemniej dajcie znać, czy bylibyście zainteresowani tego typu produktem w Polsce? Bez Windowsa, a z Deepin OS oraz bez układów Intela i AMD, a z Kirinem.

Źródło: Huawei Central

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy