Mieliśmy już dziś dwie wiadomości na temat Sztucznej Inteligencji uciekającej od ludzi. No dobrze, w jednym przypadku chodziło o stary traktor, który z AI ma tyle wspólnego co iPhone ze slotem kart pamięci. Czas jednak przejść do AI, która co prawda jeszcze się nie buntuje, ale ma ku temu potencjał. Mowa tu o Galaxy NEON, który jest przez Samsunga określane mianem sztucznego człowieka. I to nie tylko ze względu na wygląd postaci. NEONY mają mieć swoje charaktery, oraz sympatie i antypatie. A przynajmniej udawać, że mają. 

Samsung Galaxy NEON w banku

Samsung zaprezentował swojego sztucznego człowieka NEON podczas CES 2020. To odkrycie przyciągnęło wiele uwagi ze względu na jego szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach, takich jak opieka zdrowotna, finanse, czy handel detaliczny. Dzięki niedawnej współpracy z południowokoreańską firmą finansową Shinhan Bank, firma zaproponowała nam wgląd w bankowość w przyszłości. Otóż NEON-y mają stać się osobistymi doradcami finansowymi i kasjerami klientów tego banku. To oznacza, ze każdy będzie miał spersonalizowanego osobistego kasjera. Jeśli zaś pomysł się przyjmie, to no cóż, z czasem będzie to kolejny wymierający zawód. 

Zobacz też: Nowa seria flagowców realme race ma zastąpić… Oppo Ace?

Oczywiście całość będzie dostępna na specjalnych stanowiskach nazywanych NEON Frame. Jest to urządzenie, w którym znajdują się sztuczni ludzie NEON. Ponadto oferuje ono duży ekran portretowy, czujnik wizyjny 4K, wskaźnik stanu RGB, głośniki Hi-Fi i mikrofony. Urządzenie wyposażone jest również w skaner odcisków palców, dzięki czemu klienci mogą cieszyć się bankowością nowej generacji. Ponadto można go wyposażyć w dodatkowe funkcje wraz z zabezpieczeniami, takie jak czytniki kart czy płatności zbliżeniowe. Bank podkreśla, że NEON-y mają jedynie wspierać pracę banku, a nie zastąpić ludzkich pracowników. Ile w tym prawdy? Czas pokaże.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.