Firma realme jako jedna z pierwszych zadeklarowała, że wypuści smartfona ze Snapdragonem 888. Okazuje się, że nowy flagowiec producenta będzie należał także do zupełnie nowej serii, czyli realme race. Na pewno będzie to pierwszy smartfon chińskiego producenta wyposażony w najnowszy flagowy układ Qualcomma. Smartfon ten ma stawiać na dwie cechy: niespotykane wzornictwo, oraz wydajność.

Zapowiedź realme race

Zapowiedź realme race

Prezes firmy podkreślił, że realme race to jedynie nazwa kodowa urządzenia. Oznacza to, że zadebiutuje ono pod zupełnie nową marką. Niektórzy podejrzewają, że mowa tu o serii Ace, która miałaby zostać przeniesiona do realme spod skrzydeł Oppo. Tak przynajmniej sugerują źródła portalu Gizmochina. Xu Qi dodał również, że urządzenie zostanie zaprezentowane w przyszłym roku. Nie ujawnił jednak konkretnych ram czasowych. Spekuluje się jednak, że nastąpi to przed chińskim nowym rokiem, czyli przed 12 lutego 2021 roku. 

Zobacz też: Redmi 8 z MIUI 12 – od dziś aktualizacja także dla wersji Global

Dzięki GSMArena wyciekły także niektóre informacje o specyfikacji tego urządzenia. Te ujawniają, że urządzenie ma skórzany tył z baterią trzech aparatów ustawioną w pionie. Moduł główny ma oferować rozdzielczość 64 MPx, pozostałe są niestety nieznane. Jego sercem ma być oczywiście Snapdragon 888, który będzie wspierany przez 12 GB RAM. Jeśli chodzi o pamięć na pliki użytkownika i system, to realme race ma zaoferować aż 256 GB. Całość ma działać pod kontrolą Androida 11 z nakładką Realme UI 2.0. Nie wiadomo, czy model ten wyprze dotychczasowe flagowce firmy, czy też będzie projektem pobocznym, skierowanym do nieco innej grupy odbiorców. 

Źródło: Gizmochina, GSMarena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.