ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Xiaomi Mi Band 5 aktualizacja

Coś dla śpiochów – Xiaomi Mi Band 5 będzie śledził sen całą dobę

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Początkowo mogło się wydawać, że Xiaomi Mi Band 5 niewiele się różni od swojego poprzednika. Oczywiście magnetyczne ładowanie i nieco lepszy ekran to spora zaleta, jednak w przypadku opaski sportowej nie są to kwestie aż tak istotne. Wiele w ocenie tej sytuacji może jednak zmienić najnowsza aktualizacja opaski Xiaomi. Ta przynosi bowiem zupełnie nową funkcjonalność, dzięki której jeszcze mocniej opaska podkreśla swoją wyższość nad poprzednikiem.

Xiaomi Mi Band 5 aktualizacja

Xiaomi Mi Band 5 aktualizacja
Xiaomi Mi Band 5

Warto podkreślić, że w przypadku Xiaomi dodawanie nowych funkcji do opasek wraz z aktualizacjami nie jest niczym wyjątkowym. Producent wciąż stara się wykrzesać nowe możliwości z podzespołów zawartych w tych dość skromnych technologicznie urządzeniach. Dlatego też firma wydała nową aktualizację firmware (v1.0.2.46) dla swojej najnowszej opaski. Ta przynosi trzy nowe funkcje, chociaż największe wrażenie robi ta wymieniona w tytule. 

Zobacz też: Aparaty znikną z tylnej ścianki smartfonów? Ma w tym pomóc technologia elektrochromowa

Otóż nowy firmware dodaje wsparcie dla 24-godzinnego monitorowania snu. Tym samym Mi Band 5 stał się oficjalnie pierwszym w serii, który posiada tę funkcję. Po drugie, nowa aktualizacja przynosi wsparcie dla czterech nowych języków, a mianowicie indonezyjskiego, greckiego, wietnamskiego i hebrajskiego. Doszło także wsparcie dla czterech nowych kart transportowych, a mianowicie Yongchengtong, Shengjingtong, Harbin Citytong, Dalian Pearl. To jest jednak dedykowane jedynie dla wersji NFC, która jest sprzedawana tylko w Chinach. Aby zaktualizować opaskę, należy najpierw się upewnić, że mamy najnowszą wersję aplikacji Mi Fit na smartfonie. Ta automatycznie rozpocznie aktualizację opaski po sparowaniu się z nią. Warto dodać, że aktualizacja jest obecnie dostępna jedynie w Chinach. Miejmy nadzieję, że wkrótce trafi także do następnych rejonów świata.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy