Samsung jest liderem na rynku w kategorii smartfonów składanych. Najlepszym dowodem na to jest model Galaxy Z Flip, który cieszy się olbrzymią popularnością i uznaniem recenzentów, jak i użytkowników na całym świecie. Oczywiście nie jest to sprzęt idealny, jednak to dlatego, że sama technologia dopiero raczkuje. Jego następca ma trafić na rynek wiosną 2021 roku i przyniesie wiele poprawek w samej konstrukcji urządzenia.

Samsung Galaxy Z Flip 2 z nowym zawiasem

Samsung Galaxy Z Flip 2 z nowym zawiasem

Samsung Electronics zgłosił w czerwcu 2020 roku do WIPO (World Intellectual Property Office) patent na wzór zatytułowany Składane urządzenie elektroniczne. Po jego zatwierdzeniu dokumentacja dotycząca tego patentu została opublikowana całkiem niedawno, bo 10 grudnia. Składany smartfon w tym patencie projektowym jest podobny do Galaxy Z Flip i Galaxy Z Flip 5G, chociaż różni się od nich pod wieloma względami. Znajdziemy w nim więc większy ekran zewnętrzny i więcej modułów aparatów, niż oryginalnie. Jednak tym, co przykuwa największą uwagę, jest zupełnie nowa konstrukcja zawiasu. To właśnie ona będzie miała kluczowy wpływ na żywotność ekranu i pojawianie się zagięcia w nim.

Zobacz też: Bądźmy dobrej myśli – Samsung Galaxy S21 z Exynosem bardziej energooszczędny

Przy okazji warto również zajrzeć do wnętrza urządzenia. Otóż nie znajdziemy tam otworu w ekranie na aparat selfie. Istnieją trzy możliwości. Po pierwsze Samsung mógł ukryć go za ekranem. Możliwe także, że ekran zewnętrzny stał się większy po to, aby rolę przedniego aparatu przejął jeden z modułów z tyłu. Kolejną opcją jest to, że jeden z obiektów na górnej ramce jest właśnie aparatem. To by oznaczało, że pod tym względem Galaxy Z Flip będzie bardziej klasycznym smartfonem, niż większość obecnych na rynku.

Źródło: Gizmochina,  LetsGoDigital

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.